masked wolf tom walker something beautiful
Tom Walker (fot. Sony Music)

Przy takim utworze jak “Something Beautiful” trzeba zakrzyknąć “wow”. Oto Tom Walker z fenomenalnym Masked Wolf.

 

“Something Beautiful” to utwór z pogranicza hip hip, ale o tanecznym  charakterze. W tym przypadku wielką rolę odgrywa jakość wykonania jaka serwują nam Tom Walker i Masked Wolf.

 

Tom Walker do tej pory nie zachwycił nas czymś bardzo przebojowym. Według naszych statystyk najlepiej był przyjęty jego utwór “Leave a Light On”. Było to trzy lata temu. Ten nowy utwór na pewno to zmieni, bo od pierwszych taktów czuć jego niepowtarzalny klimat. Tom Walker trzyma się swojego Deep House’owego stylu, choć w tym przypadku dostosował się do fenomenalnego rapowo-wokalnego kunsztu Masked Wolf’a. Ogromnie dużo wnosi też aranż, zwłaszcza jego tło.

Piosenka została napisana przez Toma, Masked Wolf i Steve?a Maca oraz wyprodukowana przez Maca. Utwór rozpoczyna Masked Wolf, a natychmiast rozpoznawalny głos Toma wkrótce wkracza na arenę w doskonałej formie, aby stworzyć wyjątkowy moment w tym ekscytującym nowym wydaniu.

O nim

Jego światowe streamy przekroczyły już 2 miliardy, w 2019 roku był najlepiej sprzedającym się artystą w Wielkiej Brytanii. Aktualnie pracuje nad nowym materiałem. W przyszłym roku planuje wydać kolejny album. U nas jakby był mniej popularny. Mówi:

– ?Pracowałem już nad piosenką, kiedy usłyszałem ?Astronaut in the Ocean? i zapytałem Masked Wolf, czy nie chciałby spróbować [współpracy]?, wyjaśnia Tom. ?Po kilku godzinach odesłał zwrotkę i było to dokładnie to, czego potrzebował utwór. W różnych zwrotkach wędrowałem, nigdy nie trafiając na właściwą drogę, ale gdy tylko dodaliśmy do miksu Masked Wolf, piosenka po prostu zadziałała! Opowiada o byciu bardzo wdzięcznym za to, co masz. O znalezieniu ?czegoś pięknego? w mrocznych czasach?.

O Masked Wolf 

Masked Wolf zdobył światowy sukces w zeszłym roku dzięki ponownemu wydaniu jego utworu ?Astronaut in the Ocean?. Piosenka zgromadziła ponad 75 milionów odtworzeń w niecały miesiąc, ostatecznie osiągając 4. miejsce w Australii i 6. miejsce na liście Billboardu. Dziś mówi:

– ?Kiedy usłyszałem tę piosenkę, pomyślałem, na Boga, co jest? Było w niej tyle emocji, że dostałam gęsiej skórki ? musiałam od razu dodać coś swojego. Czułem powiązanie z tekstem Toma, ponieważ uwielbiam rozmawiać o emocjach i ważnych tematach?.
Oto kolejny ciekawy artysta z dalekiej Australii. Piękny utwór, polecamy każdemu.