Top 10 - remiksy które wpłynęły na popularność oryginału

W Wlk.Brytanii ogłoszono listę nagrań, które w największym stopniu stały się popularne na tamtejszym rynku muzycznym. Oto lista Top 10 – remiksy które wpłynęły na popularność oryginału. Naszym zdaniem poniższa lista odzwierciela właściwie jakość i oryginalnosć tych remiksów.

 

The Official Charts Company – firma publikująca co tydzień listę najpopularniejszych nagrań i płyt na wyspach brytyjskich opublikowała nietypową listę nagrań, które zyskały najwięcej na popularności dzięki remiksom. Zobaczcie jakie zremiksowane utwory wywarły największy wpływ. Trochę tu zdeformowano samo pojęcie remix, ale sami się zorientujecie o co chodzi.

 

1. Mr Probz – Waves  (Robin Schulz Remix)

Mr Probz to wokalista rockowy z Holandii. Jego utwór wyszedł w oryginale w 2013 roku. Rok 2014. Robin Schulz remiksując pomógł aż dwóm oryginałom by skoczyły na top. W maju pojawił sie ten pierwszy do nagrania Mr Probz “Waves”. Z rockowego utworu Robin stworzył czysto taneczny mega remiks. Pamiętacie go zapewne, bo to było niedawno.

2.Lilly Wood & The Prick?s – Prayer in C (Robin Schulz Remix)

Podobnie jak ten drugi. W tym samym roku, w październiku, niemiecki DJ Robin Schulz ponownie wykorzystał swoją magię w “Prayer in C”. To utwór francusko-izraelskiej formacji Lilly Wood & The Prick, który ukazał się w 2010 roku. Alwe ta nowa wersja znalazła się na szczycie listy przebojów w ponad 20 krajach, nawet powodując, że oryginał był we francuskim Top 10.

 

3. Lana Del Rey – Summertime Sadness (Cedric Gervais remix)

W oryginale utwór Lany był hitem w kilku krajach, ale to remiks Cedric Gervais przeszył go na listach przebojów, trafiając do pierwszej dziesiątki na tylu terytoriach, w tym w Wielkiej Brytanii i USA.

 

4. Run DMC – It?s Like That (Jason Nevins Remix)

 Jason Nevins to człowiek, który dokonał cudu poprzez remiks. Ten amerykański producent pracował nad projektami z muzyką do gier wideo i regularnie współpracował z grupą krajową Florida Georgia Line w ostatnich latach, ale w 1998 roku zrobił dwie rzeczy, których nikt nigdy nie uznał za możliwe.
Zremiksował Run DMC “It’s Like That”, który pokonał niekwestionowany wówczas hit filmowy Celine Dion “My Heart Will Go On” z pierwszego miejsca i Spice Girls. Remiks spędził sześć tygodni pod numerem 1, a od tego czasu stał się oficjalnym najlepiej sprzedającym się remixem w historii brytyjskiej listy przebojów. 

5. Everything But The Girl – Missing (Todd Terry)

Mąż i żona czyli duet  EBTG (Tracey Thorn i Ben Watt) pierwotnie wydali “Missing” w 1994 roku, osiągając szczytową liczbę 69. Po 14 miesiącach  zremiksował go Todd Terry. Nowo zmodyfikowana wersja rozświetliła parkiety na całym świecie, tworząc numer 3 w Wielkiej Brytanii, numer 2 w USA i w pierwszej dziesiątce w 15 krajach. Do dziś jest grany!

 

6. Elvis Presley – A Little Less Conversation (Junkie XL remix)

Oryginał został nagrany dla filmu z 1968 roku. “Live A Little, Love A Little, Elvis”. Ale miał niewielką popularność, gdy został pierwotnie wydany. Dopiero 34 lata później holenderski producent Junkie XL zrobił z niego żartobliwy parkiet taneczny, który stał się ogólnoświatowym hitem, rejestrując cztery tygodnie na szczycie oficjalnej listy singli. To rzeczywiście jeden z najbardziej oryginalnych remiksów, bo to było prawdziwe wyzwanie remiksowac rock’n’rollowe nagranie.

 

7. OneRepublic – Apologize (Timbaland Remix)

Oryginał powstał w 2005 roku, ale jego najwieksza popularnośc przyszła w 2007 toku kiedy Timlaland stworzył swój remiks. Nagranie było nr 1 prawie we wszystkich krajach. Także w Polsce.

8. OneRepublic – If I Lose Myself (Alesso Remix) 

I jeszcze jedna piosenka formacji OneRepublic z ich trzeciego albumu studyjnego, Native. Utwór został wydany 8 stycznia 2013 roku jako drugi singel z albumu. Autorami piosenki są Benny Blanco, Ryan TedderZach Filkins i Brent Kutzle, zaś producentami są Blanco, Tedder i Kutzle. Autor remiksu to dobrze nam znany Włoch Alesso. Za nagranie OneRepublic i Alesso otrzymali nominację do nagrody Grammy w kategorii Najlepsze zremiksowane nagranie.

 

9. Tove Lo – Habits (Stay High) (Hippie Sabotage Remix)

Nagranie tej szwedzkiej wokalistki pojawiło się w 2013 roku. Formacja Hippie Sabotage zrobiła remix w 2014 roku i był to spory hit w wielu krajach, choć akurat w Polsce nieco mniej jest znany.

 

10. Kelly Rowland – Work (Freemasons Remix)

Kelly Rowland z Destiny’s Child  odniosła spory solowy sukces oryginałem, ale remiks jeszcze powiększył jego popularność. W 2008 r. brytyjska formacja (duet) Freemasons zamieniając oryginał w klimacie R & B w gatunek  disco house.