DJ Raport blog
Home PREMIERY TURN ME ON, TOMALA, SAMBA DE RUA czyli premiery na latynoską nutę...

TURN ME ON, TOMALA, SAMBA DE RUA czyli premiery na latynoską nutę house

Znów to “latino” – pomyśli pewnie nie jedna osoba. Jednak tym razem będą to bardzo kreatywne kawałki podane na klubowo. Żaden reggaeton! Zobaczcie co robi Gabry Ponte w “Turn me on”, ale także mniej znani producenci.

 

 

Niebanalnie, z pomysłem – producenci ciągle coś wymyślają w muzyce House. Znani i nieznani. Zaczniemy od tego bardzo znanego, bo Gabry Ponte serwuje nam, w “Turn me on”, ciekawy kolaż  latino i house.

Musi być wesoło i “słonecznie 🙂🙂

Jeden z największych włoskich DJ-ów, Gabry Ponte, doskonale znany u nas podszedł bardzo kreatywnie. Ciągle popularne sa jego ?One By One?, ?Sunglasses At Night? i ?Easy On My Heart?.

W “Turn me on” [GEKAI/Mo.Da./CR2 Records) wykorzystuje sampla latynoskiego kawałka ?La Cumbia Cienaguera? (1970 – Alberto Pacheco). Producent od dawna świetnie łączy elementy Dance i House. Tak też słychać i tu.  Wspomaga go producent młodego pokolenia – Andrea DAMANTE.

Melodię tą możecie zresztą kojarzyć, bo przedstawialiśmy kiedyś już odświeżenie, w postaci nagrania ?Heater?.

 

Krzyczą tu “Tomala, Tomala” [Some Other Records], a my nie wiemy o co im chodzi? 😆😆😆 Jest dynamicznie i bardzo zabawowo. Wiemy przynajmniej, kto krzyczy.

Włoski DJ i producent Mark Di Meo nawiązał współpracę z dynamicznym meksykańsko-amerykańskim wokalistą Fatboi.  Ten ostatni to postać znana na scenach festiwali EDC Mexico & Beyond Wonderland MTY.  Współpracował m.in.

 

Latino i funky… wow… ⭐⭐⭐ “Samba de rua” (uliczna samba)  [Helix Records] ma w sobie też trochę disco. Brzmi to nieco staromodnie, ale przez to bardzo fajnie.

Francuski producent Pastel powraca z singlem będącym kontynuacją jego wirusowego hitu ?Cabo Player? (35 mln wyświetleń). 

I coś ekstra…

Włoch Eugenio Fico to specjalista “El Ritmo” [Nu Funk Recordings]

 

 

 

Exit mobile version