U&U – Merk & Kremont na lekką klubową nutę

U&U merk and kremont tim north

Najnowszy utwór duetu Merk & Kremont “U&U” przykuwa naszą uwagę lekką klubową stylistyką połączoną z odrobiną melancholii.

 

Autorzy hitów ” Sad Song ” i “Hands up”, z którymi mieliśmy okazję przeprowadzić wywiad,  ostatnio nie zachwycili nas niczym co wzbudziłoby nasz untuzjazm. Tym razem jest inaczej. Oto ich najnowszy utwór “U&U”. Nagrali go z nieznanym nam artystą, który nazywa się Tim North.

“U&U” jest energetyczny vocal house. To nie tylko jego tempo i beat, ale nawet tzw. hihaty sa podgłośnione. Z drugiej strony wokal, a chwilami rap – robi Tim North. Brakuje tu jednak jakiegoś czytelnego lajt motywu, który przykułby uwagę szerszego grona odbiorcy. To po prostu dobrze skrojony lekki klubowy kawałek. Nam się jednak podoba.

Tim North to kanadyjski raper i producent odkryty na SoundCloud w 2018 roku przez Dre London, menedżera Post Malone. Jego styl muzyczny to tzw. Urban.

A Fede & Joe czyli Merk & Kremont – znamy bardzo dobrze. Pierwsze utwory tworzyli w piwnicy w rodzinnym domu Fedego. Po serii wspólnie wyprodukowanych bootlegów, w 2013 przyszedł czas na pierwszą oryginalną piosenkę – „Tundra”.  Do najważniejszych singli zespołu należą „ Sad Story (Out of Luck)”, „ Hands Up ” ft. DNCE oraz „KIDS”.  Mają na koncie ponad 50 milionów streamów.