DJ Promotion
Strona główna AKTUALNOŚCI WAKE UP ! 🌞Purple Disco Machine: Karaiby, Afryka i disco house

WAKE UP ! 🌞Purple Disco Machine: Karaiby, Afryka i disco house

„Wake up!” czyli „obudź się” , bo niebawem wakacje. Pewnie to chce nam przekazać ten producent w tych dziwnych czasach. Wszak ogromna ilość ludzi wcale nie jest pewna pojechania na wakacyjny urlop. Purple Disco Machine tym razem dobrał sobie innych artystów niż poprzednio. To Bosq i Kaleta.

 

 

Dlaczego od razu „Wake up” kojarzy się nam z latem? To całkiem proste, ale najpierw posłuchajcie nowego utworu naszego ulubionego producenta.

 

 

Jak ma być na lato to muszą być brzmienia „tropical”. To sprawdzony motyw na brzmienie kojarzące się z latam czy wakacjami. A jeszcze dokładniej – z Karaibami. Do tego dochodzą jeszcze brzmienia afrykańskie i wygrana trąbka. I wszystko już jasne.

A poza tym Tino czyli Purple Disco Machine trzyma się swojego ulubionego (także przez nas) stylu disco house. „Wake Up!” powstał przy współpracy z mało znanymi nam dość egzotycznymi artystami. To Bosq i Kaleta.

DJ i producent z Drezna po raz pierwszy zaprezentował utwór na swoim uznanym koncercie podczas Coachelli. W nadchodzących miesiącach zaliczy kolejne festiwale w Wielkiej Brytanii i Europie.

O Bosq

Urodzony w USA kolumbijski artysta jest płodnym producentem od czasu wydania swojego debiutanckiego albumu w 2013 roku. Obecnie ma koncie pięć albumów studyjnych oraz niezliczoną ilość oryginalnych swoich kawałków.

Także remiksów w wielu renomowanych wytwórniach. Mocno jest wspierany między innymi przez Mixmag, BBC Radio 1, KCRW, Rinse FM. Koncertował w Ameryce Północnej i Południowej, Europie i Azji, od klubów po festiwale.

O Kaleta

Rozpoczynając karierę w kościele pod koniec lat 70., urodzony w Nigerii wokalista i gitarzysta współpracował z muzyczną elitą swojego regionu. To Fela Kuti (Egypt 80 Band), King Sunny Ade, ale też legendarną Lauryn Hill, z The Fugess.

W latach 80. i 90. koncertował po całym świecie razem z zespołem Egypt 80, a obecnie mieszka w Nowym Jorku i prowadzi afro-funkową grupę Super Yamba Band. A więc mocno etniczny życiorys.

Exit mobile version