Amerykański koncern Warner Music Group wygrał rywalizacje o przejęcie katalogu wytwórni Spinnin’ Records, której katalog uchodzi za największy na świecie w zakresie muzyki klubowej. Zapłacił bagatela 100 mln dolarów US.

Spinnin’ Records powstało w 1999 roku w Holandii założone przez dwóch ludzi: Eelko van Kooten’a i Roger de Graaf’a.Od tamtego czasu zdobyła uznanie w oczach fanów na całym świecie, stając się jedną z najważniejszych wytwórni zajmujących się muzyką elektroniczną. Label wydaje m.in. takich artystów jak: Tiesto, A-Trak, Bob Sinclar, Burak Yeter, Martin Solveig, a w przeszłości zaczynali tam Avicii, Axwell, Calvin Harris, Sigma i Steve Aoki. Pełna lista artystów liczy ponad 1000.

Od około pół roku firma zdecydowała się na promocję w Polsce, skutkiem czego polscy DJ’e mają wiele nagrań promo z tego labela. W obecnej sytuacji należy zatem się spodziewać, że te zadania przejmie w Polsce za jakiś czas Warner Music Poland. Tego jednak na razie oficjalnie nie wiemy.

Warner należy do trójki firm majors, oprócz Sony Music i Universal Music. W ciągu ostatnich pięciu lat Warner Music nabył m.in.:  Gala Records (Rosja), Gold Typhoon (Chiny), Polskie Nagrania (Polska), ISS (Indonezja) oraz X5 (Szwecja). Natomiast w czerwcu bieżącego roku Warner wskrzesił label znany z hitów Madonna – Sire Records, z nowym dyrektorem, którym jest Rani Hancock.

Jedną z najnowszych propozycji muzycznych ze Spinnin Records jest utwór Boba Sinclara.