watch me holy molly

Holy Molly pierwszy raz zabiera się za odświeżenie starego hitu z dekady 80. Jest nim „Super freak” , bardziej u nas znany jako „U can’t touch this”.

 

 

Tytuł „Watch me” nic wam nie powie, ale „U can’t touch this” – wiadomo – mega hit MC Hammera, choć nie on jest autorem oryginału.

 

Słynny hit lat 80-tych został tu zrobiony w nieco zaskakujący sposób, bo „Watch out” przypomina bardziej kawałek euro dance niż rapowy kawałek z czego słynie hit MC Hammera. Słynny charakterystyczny motyw jest dla mnie mało czytelny. BYc może brakuje tu rapera Tata Vlad, z którym artystka zrobiła wcześniej jeden utwór.

Niestety fajny, jak zwykle, wokal Holy Molly nie rekompensuje utraconego klimatu. To samo dotyczy tekstu (fragment na dole), który jest dopisany jako dodatkowy element, jak choćby „…param-parampam”. Pomysł może fajny, ale tu się nie sprawdził. W efekcie mamy dance’owo kawałek jakich wiele na rynku.

Piosenka została napisana i skomponowana przez RØRY (współautorkę przeboju „Post Malone” Sama Feldta), Rebeccę Annę Tello, Jamesa Alexandra Christosa Hajigeorgiou. Dodatkowo także udzielała się Holy Molly i Marius Dia.

Tym razem jestem na NIE, ale wcześniejsze piosenki HM, takie jak „Menage a Trois” czy „Shot a friend”, gwarantują, że jeszcze usłyszymy Jej fajne utwory.

Holy Molly mówi:

  • „Watch me” jest pełne kolorów i światła. To numer o pewności siebie i dobrym nastawieniu. Praca nad tym projektem była prawdziwą przyjemnością, a jeszcze większą jest to, że mogę Wam pokazać nową wersję Holy Molly – błyszczącą, czarującą i zabawną. Miłego odbioru!”

Historia

Przypomnijmy, że oryginałem jest utwór „Super freak” Ricka Jamesa, z 1981 roku. I to ten utwór zsamplował MC Hammer nazywając go „U Can’t Touch This”. Było to w 1990 roku. Przeszedł on do historii jako ten najbardziej znany tytuł.

 

Nowy tekst

Oh, yeah
He looks so good
Oh, yeah
He looks so [?]
He’s a bad, bad boy [?] a man
Always acting crazy when we dance all night
He’s a bad, bad boy waiting for a sign[Post-Chorus]
And just watch me
Param-parampam
Just watch me
Param-parampam
Just watch me
Param-parampam
Just watch me …