martin garrix bono euro 2020

Zaległe Euro 2020 tuż, tuż. Zgodnie z tradycją, pojawił się oficjalny utwór UEFA EURO 2020. Nazywa się „ We Are The People ” w wykonaniu dość zaskakującego składu: Martina Garrixa, Bono i The Edge! Przy okazji poznaj już teraz terminarz rozgrywek.

 

Dlaczego zaskakującego? Bo Martin Garrix – reprezentant młodego pokolenia producentów EDM pojawia się razem z tuzami rocka i co tu dużo mówić, weteranami. Bono i The Edge to główni muzycy legendarnej grupy rockowej U2. „We Are The People” powstało w szczególnych okolicznościach.

Bono, mimo, że jest już gościem po 60-tce, już wcześniej pokazał, że jest otwarty nawet na klubowe eksperymenty. Z Afrojack’em, Cheat Codes czy Kygo. Utwory U2 remiksowali Robin Schulz czy Pete Tong. Najbardziej Martin zaskakuje nas muzycznie, bo nie jest to Garrix jakiego znamy. Bliżej utworowi do U2.

Po ponad roku oczekiwania i utrzymywania jej w tajemnicy, oficjalna piosenka UEFA EURO 2020 ujrzała nareszcie światło dzienne! Singiel „We Are The People”. Już od wczesnych etapów trzyletniego procesu twórczego Garrix miał przeczucie, że wokal Bono idealnie wpasuje się w „We Are The People”.

Wizja Martina ożyła, kiedy zarówno on, jak i jego kolega z zespołu U2, The Edge, zgodzili się na współpracę z producentem. Gdy Bono pisał tekst i tworzył melodię, The Edge dodawał wiodące gitarowe riffy, co zaowocowało idealnym połączeniem charakterystycznych dźwięków wszystkich artystów. Martin Garrix mówi:

Tworzenie muzyki na jedną z największych imprez sportowych na świecie razem z Bono i The Edge było niesamowitym przeżyciem… Jestem naprawdę dumny z tego, co razem stworzyliśmy i nie mogę doczekać się, aby w końcu podzielić się tym ze światem!”.

we are the people garrix bono „We Are The People” przypomina nam, że muzyka może przyglądać się wyzwaniom stojącym przed światem i jednocześnie próbować ujednolicić odpowiedź na dane wydarzenia. To hymn, który możemy śpiewać wszyscy, bez względu na pochodzenie, ale zwłaszcza w Europie, gdzie już wkrótce skupi się uwaga całego świata. „We Are The People” ma za zadanie odzwierciedlać pozytywne nastawienie, nadzieję i determinację – wartości wymagane, aby każdy zespół odniósł sukces. Oferuje także poczucie wspólnoty, które świetnie pasuje do tematu UEFA EURO 2020: Jedność. Po raz pierwszy w historii turniej rozgrywany jest na całym kontynencie.

Oprócz „We Are The People”, Garrix stworzył także oficjalny walkout turnieju. Wydany w 25-te urodziny artysty utwór jest świadectwem jego imponującego przemarszu przez dotychczasowe szeregi przemysłu muzycznego. Każdym Mistrzostwom UEFA EURO od 1992 roku towarzyszyła do tej pory oficjalna piosenka takich artystów jak Nelly Furtado, Simply Red i Enrique Iglesias. W 2022 roku także w Katarze.

Dyrektor marketingu UEFA Guy-Laurent Epstein mówi:

Oczekiwanie dobiega końca i cieszymy się, że możemy oficjalnie zaprezentować oficjalną piosenkę na UEFA EURO 2020, w której występują jedni z najbardziej znanych światowych artystów, Martin Garrix, Bono i The Edge.. Zarówno piłka nożna, jak i muzyka mają moc jednoczenia ludzi. Są wektorami pasji i emocji, a ich połączenie jeszcze bardziej urozmaici fanowską celebrację turnieju oraz dotrze do nowej publiczności. Dzięki zebranej alei gwiazd, jesteśmy pewni, że to możliwe”.

UEFA EURO 2020 po raz pierwszy w historii zawodów odbywa się na całym kontynencie, w sumie w 11-stu miastach. Gospodarzami tego lata będą Amsterdam, Baku, Bukareszt, Budapeszt, Kopenhaga, Glasgow, Londyn, Monachium, Rzym, Petersburg i Sewilla. Pierwszy mecz rozegrają Turcja i Włochy, 11 czerwca 2021, na Stadio Olimpico w Rzymie. Finał odbędzie się 11-ego lipca na londyńskim stadionie Wembley.

Zobacz pełny terminarz Euro 2020

zobacz FIFA World Tour z Neymarem