WE COULD BE together gabry ponte, Daddy DJ, LUMIX lum!X 681 500 (7)

Oto przykład odświeżenia utworu sprzed lat i nazwania go inaczej. Melodia „We Could Be Together” może być znana wielu z was, ale nie pod tym tytułem. Wyjaśniamy o co chodzi.

 

„We Could Be Together” nic wam nie powie, więc może od razu posłuchajcie tego utworu…

 

 

Co zrobili Gabry Ponte i LUM!X? Zrobili to samo co kilkanaście lat temu Basshunter. Zremiksowali utwór wykorzystując odpowiednie elementy oryginału i nazywając go po swojemu. W tym przypadku „We Could Be Together” zrobili to w przebojowej dance’owej stylistyce. I bardzo dobrze.

Przypomnijmy, ze panowie wypracowali już razem przynajmniej jeden sporego formatu przebój i był to też re-make. Mowa o „The Passenger (LaLaLa)” Było to dwa lata temu.

Kilkanaście lat wcześniej…

„All I Ever Wanted” to piosenka szwedzkiego producenta eurodance, Basshuntera. Powstała w 2008 roku.  6 lipca 2008 roku singiel wszedł na trzecie miejsce brytyjskiej listy przebojów , a potem nawet na #2. Przypomnijmy, że najpopularniejszym jego utworem – nie tylko w Polsce – był „Boten Anna”.

 

 

I jeszcze wcześniej …

„All I Ever Wanted” jest w dużej mierze zremiksowaną wersją utworu w stylu eurodance  „Daddy DJ”. Powstał w 1999 roku, nagrany przez francuski zespół taneczny o tej samej nazwie. Był to ich debiutancki singiel z ich pierwszego albumu „Let Your Body Talk„. Teledysk został wyprodukowany jako film animowany .

 

Daddy DJ to duet producencki z Francji, który tworzyli David Le Roy i Jean-Christophe Belval. Piosenka odniosła ogromny sukces w całej Europie i została dobrze przyjęta, wchodząc do top 10 we Francji , Finlandii , Danii , Niemczech , Holandii i Belgii.

Była także nr 1 w Szwecji i Norwegii. W sierpniu 2014 roku uzyskała miejsce 24 w zestawieniu najlepiej sprzedających się singli XXI wieku we Francji !!!