White Lies – VIZE x Tokio Hotel. Ciekawy miks z różnych gatunków.

VIZE – czołowi przedstawiciele Slap House i Tokio Hotel – grupa z alternatywnej sceny nagrali razem premierowy kawałek “White Lies”. Brzmi to zaskakująco udanie, choć wydawało się nie do pogodzenia.

Mamy do czynienia z ciekawym przypadkiem, bo utwór “White lies” nie jest remiksem utworu mega popularnej, głównie w Niemczech, grupy Tokio Hotel, ale premierowym tytułem. Po prostu spotkali się ludzie z dwóch różnych gatunków i stworzyli razem nowy kawałek. Oto efekt.

 

Warto zwrócić uwagę na niby banalna, bo w swojej rytmicznej stylistyce nawet dance’owa, ale ma bardzo dopracowaną aranżację VIZE. “Diabeł tkwi w szczegółach” – mówi przysłowie i akurat tu doskonale pasuje. Slap House nam się powoli przejada, ale tutaj zostały dopracowane wszystkie niuanse brzmieniowe, przez co efekt końcowy brzmi banalnie tylko dla nie znających tego brzmienia. Inna sprawa, że wokal  grupy Tokio Hotel jest bardzo dobry. Dodajmy, formacja ta istnieje już dokładnie 20 lat!

– Dawno temu zaaranżowałem spotkanie w studio z chłopakami z Tokio Hotel i kiedy przyszli parę tygodni temu, od razu udało nam się dogadać. W momencie, w którym Bill zaśpiewał „White Lies” wszyscy pomyśleliśmy: To jest to! – powiedział Vitaly.
Pomiędzy nami coś od razu zaskoczyło. To się rzadko zdarza, a jak się zdarzy to trzeba iść za intuicją. Ten singiel na pewno Wam się spodoba!  – mówi Bill.
Where to go, I don’t need to know
Only big white lies to get by Cause
I don’t wanna make you cry
Stay here by my side
Only big white lies to get by Cause
Don’t know where to go oh
I don’t need to know oh
I’ve been telling you white lies so you would stay
I don’t wanna make you cry
Stay here by my side
Only big white lies to get by (x2)
So you can feel it feel it
Guess that’s crazy thing between us
Don’t need a reason reason

Where you are I wanna be there  ….