yeah usher bodybangers lotus

” Yeah ! ” to utwór dziś nieco zapomniany, choć kiedyś bardzo popularny. Pojawiła się właśnie okazja, aby przypomnieć jego historię, bo Bodybangers i Lotus zrobili odświeżenie.

 

To utwór nie tak bardzo stary gdy porównamy co producenci odnawiają muzycznie w tym roku. Ma dziś 17 lat. O największym przeboju Usher’a piszemy niżej , a na początek nowa wersja, która w 2021 roku nowi tytuł „YEAH” czyli bez wykrzyknika, jak pierwotnie .

Wersja Bodybangers i Lotus została zrobiona wg 100% obecnie standardowego schematu Slap House. I tu ciekawe , bo mamy damski wokal, a nie męski, jak w przypadku oryginału. Wydaje się to dobrym pomysłem, bo jak widać, zostało już teraz bardzo dobrze przyjęte przez DJ’ów. „YEAH” ad 2021 jest już w Top 5 na Digital DJ.

To już kolejny, nie sposób policzyć dokładnie, który cover Bodybangers. Do tej pory najbardziej podoba się „You’re Not Alone„, zrobiony w 2020 roku.

O oryginale

„ Yeah ! ” to piosenka amerykańskiego wokalisty Ushera.

 

Została napisana wspólnie przez Seana Garretta , Patricka J. Que Smitha , Roberta McDowella, LRoc , Ludacrisa i Lil Jona , przy czym dwaj ostatni są głównymi wykonawcami piosenki, a Lil Jon również jest producentem utworu. Został on wydany jako główny singiel z czwartego studyjnego albumu Ushera „Confessions”,  w dniu 27 stycznia 2004 roku.

„Yeah!” przez 12 kolejnych tygodni był na szczycie amerykańskiej listy Billboard Hot 100 , utrzymującym się singlem numer jeden w 2004 roku w USA, by następnie znależć się na szczycie listy przebojów jeszcze na koniec roku.  Osiągnął tzw. platynę. Podobnie było w innych krajach. Utwór zajął pierwsze miejsca na dwunastu listach przebojów na całym świecie. Posiada status platyny w kilku krajach, m.in. w Australii , Belgii , Kanadzie , Niemczech i Norwegiii otrzymał dwukrotny certyfikat platyny w Nowej Zelandii .

Potem „Yeah!” zdobył nagrodę dla najlepszego rapu/śpiewanego w kolaboracji podczas 47. edycji Grammy Awards , będąc jednocześnie nominowanym do nagrody Record of the Year . Piosenka zajęła drugie miejsce na liście Billboard Hot 100 2000-2009 dekady.