Freischwimmer x Samantha Cole You Keep Me supremes

Całkiem niedawno przedstawialiśmy premierowy utwór tego niemieckiego producenta, a Freischwimmer serwuje nam kolejny. To odświeżenie klasyka “You Keep Me Hanging On”, który ma dość bogatą – kilkudziesięcioletnią – historią, a nie był jeszcze bliżej u nas przedstawiany.

 

Dokładnie 54 lata temu został napisany “You Keep Me Hanging On”. O jego historii piszemy niżej, a na początek zapoznajmy się z najnowszą wersją tego klasyka, która nazywa się po prostu “You keep me”.  wyprodukował go Sebastian Bernhardt czyli Freischwimmer, a wokalnie wspomogła go całkiem fajnie śpiewająca Samantha Cole.

 

Wersja ad 2020 brzmi jak przystało na obecne trendy czyli z grającym basem. Freischwimmer dodał jednak coś od siebie co wyróżnia tą adaptacje od innych w podobnym stylu. Zapoznajcie się koniecznie z genezą “You Keep Me Hanging On”, ale też dość ciekawie wygląda porównanie wersji sprzed pół wieku i kolejną – powstałą 30 lat temu.

 

?You Keep Me Hangin ‘On? to piosenka z 1966 roku napisana i skomponowana przez słynne trio autorów Holland ? Dozier ? Holland. Po raz pierwszy stał się popularnym hitem na liście Billboard Hot 100 w wykonaniu amerykańskiej grupy  Supremes pod koniec 1966 roku. Potem rockowy zespół Vanilla Fudge wydał wersję coverową następnego roku, która stała się hitem pierwszej dziesiątki.

Minęło 20 lat, a brytyjska piosenkarka pop, Kim Wilde, nagrała swoją wersję ?You Keep Me Hangin ‘On? w 1986 roku.

 

Ta wersja dotarła do pierwszego miejsca na liście Billboard Hot 100 w czerwcu 1987 roku. Ciekawostka,  ?You Keep Me Hangin on?  stał się jedną z zaledwie sześciu utworów, które osiągnęły numer 1 dzięki dwóm różnym wykonaniom.  Utwór miał rzeczywiście sporo wersji. W 1996 roku piosenkarka muzyki country Reba McEntire osiągnęła 2 miejsce na liście amerykańskiej listy Billboard Hot Dance Club Play. Inne covery nagrali: Sam  Harris, Lisa Hartman, Wilson Pickett, Rod Stewart, Colourbox, The Index, Jackie DeShannon i The Box Tops.

 

 

Zobacz inne odświeżenia starych hitów