DJ Raport blog
Home POLECAMY PREMIERY EXTRA YOU WERE LOVED 💔 Gryffin i OneRepublic melodyjnie i tanecznie

YOU WERE LOVED 💔 Gryffin i OneRepublic melodyjnie i tanecznie

Ryan Tedder i Gryffin (fot. Universsal Music, Sarah Ohta)

Takiego OneRepublic jeszcze nie słyszeliśmy! “You Were Loved” , który powstał w kooperacji z Gryffin jest melodyjny i taneczny.

 

Formacja OneRepublic robi świetna muzykę, ale na ogół w pop rockowym klimacie. Gdy jednak sięgniemy w przeszłość, warto przypomnieć, że to bardzo wszechstronna kapela. Już kiedyś miała do czynienia z tanecznymi klimatami, nawet z reggaeton i house. W ich nowym utworze “You Were Loved” odnajdziecie lajtowy melodyjny house… Zresztą sami zobaczcie!

 

Skąd tyle tanecznego feelingu w ?You Were Loved?, bo przecież OneRepublic uchodzi za gwiazdę alternatywnej muzyki Pop? Tu “winowajcą” jest Gryffin – producent muzyki House, którego znamy przynajmniej od 2016 roku.

Tym razem amerykański producent Daniel Griffith aka Gryffin pokazuje, że potrafi współpracować z twórcami z innej muzycznej półki. Tak oto powstał numer zachwycający emocjonalnymi syntezatorowymi smyczkami, świetnymi wokalnymi harmoniami oraz klimatycznym – jak zwykle –  wokalem Ryana Teddera z OneRepublic.

Trochę to przypomina klimatem kilka popularnych jakiś czas temu euforyczno-patetycznych utworów, ale całość broni się właśnie tym znakomitym wokalem.

O Gryffinie

Rozgłos zdobył w 2016 roku singlami ?Heading Home?  oraz zrealizowanym we współpracy z Bipolar Sunshine ?Whole Heart”, który pokrył się złotem.

Później, w 2017 roku wylansował swój pierwszy megahit – mający platynowy status ?Feel Good?, w którym wystąpili Illenium i Daya.

Kolejne przeboje Gryffina to ?Tie Me Down? feat. Elley Duhé, ?Remember? feat. Zohara (6,5 miliona streamów w pierwszym tygodniu i uznanie Tiesto) i ?All You Need to Know?z SLANDER i Calle Lehmann.

Wydany w październiku 2019 roku debiutancki album muzyka, ?Gravity?, dotarł na szczyt listy Dance/Electronic Albums notowania Billboardu. Jak mówi:

  • Ten kawałek otwiera nową epokę w mojej muzyce Współpraca z OneRepublic była wspaniałym doświadczeniem i bardzo się cieszę, że nagraliśmy piosenkę, która łączy nasze style, zarówno pod względem muzycznym, jak i tekstowym. Naszym zdaniem to euforyczny, wakacyjny hymn wypakowany emocjami. Mam nadzieję, że ludziom spodoba się co najmniej tak bardzo, jak nam jego tworzenie.

O zespole OneRepublic, którego liderem jest Ryan Tedder nie da się krótko napisać. Łącznie w samym serwisie Spotify mają 5 miliardów streamów. Wspomnijmy tylko słynny “Apologize“, który przeszedł do historii jako remiks.

Na zakończenie ciekawostka – 9 maja 2022 zespół wystąpi na COS Torwar w Warszawie.

 

Exit mobile version