DJ Promotion
Strona główna PREMIERY You’re not alone i Somebodys watching me > STARE/NOWE

You’re not alone i Somebodys watching me > STARE/NOWE

Tym razem przedstawiamy dwa utwory, które są od wielu lat popularne wśród producentów robiących przeróbki. „You’re not alone” i „Somebody’s watching me” – pewnie znacie je przynajmniej z jednej przeróbki. Do tego już teraz popularna jest inna odświeżona wersja tego pierwszego. Tym razem poznacie nowe, a przy okazji oryginały i ich historie.

 

Duet Bodybangers,który tworzą Andreas Hinz i Michael Müller to prawdziwi specjaliści od przeróbek. Przypomnijmy tylko ich dwie ostatnie – „Ready Or Not i „Gypsy woman”.  Oto kolejna „You’re not alone”.

 

Obecnie na listach przebojów mamy już jedną wersję tego hitu. To Topic „Breaking me„. Bodybangers zrobili jednak wg swojej recepty.

O oryginale

„You’re Not Alone” to piosenka napisana przez Tima Kelletta i Robina Taylora-Firtha w wykonaniu Olive na płycie „Extra Virgin” z 1996 roku. Wydany jako singiel w 1996 roku, odniósł większy sukces w 1997 roku w zremiksowanej wersji single, osiągając pierwsze miejsce na brytyjskiej liście singli.

„You’re not alone” został przerobiony przez wielu artystów, ale sporym echem odbiła się na świecie wersja niemieckiego DJ-a trance i producenta ATB w 2002 roku, a w 2017 przez Scotty Boy i Lizzie Curious.

Utwór był też wykorzystany w inny sposób. Część jego została użyta przez siedem sekund w odcinku czwartym „Are We Alone?” Z serialu „Kosmiczna BBC” z 2001 roku. Klip zawierał wygenerowaną komputerowo ziemię i „kamerę” pędzącą obok niej w kosmos.

 

Oto drugi wspomniany hit.

 

„Somebody’s Watching Me” to utwór nagrany przez amerykańskiego wokalistę, który nazywał się Rockwell. Wydany został przez wytwórnię Motown w 1984 roku, jako singiel z jego debiutanckiego albumu studyjnego o tej samej nazwie.

Chico Rose (Chico de Reus) powinniście skojarzyć z ubiegłorocznego przeboju z Afrojack pt.”Sad”.  Teraz przerobił utwór Rockwella razem z tajemniczym producentem 71 Digits.  Nie przekonuje nas ta wersja, ale oryginał sam w sobie jest na tyle przebojowy, że warto go przesłuchać i ocenić  wg własnego gustu.

 

Debiutancki singiel Rockwella zawiera gościnnie wokale braci Michaela Jacksona (w refrenie) i Jermaine’a Jacksona (dodatkowe wokale towarzyszące).

 

 

Ogromną popularność zdobyły dwie przeróbki w różnych dekadach. DJ BoBo oparł swój singiel z 1992 roku „Somebody Dance with Me” na „Somebody’s Watching Me” z nowymi tekstami i rapem. Singiel DJ BoBo zajął pierwsze miejsce w Szwecji i Szwajcarii, a także w pierwszej piątce w Austrii, Finlandii, Niemczech, Holandii i Norwegii. POtem jeszcze w 2012 roku był popularny jego remiks, który zrobił Remady.

W 2006 roku holenderska grupa taneczna Beatfreakz nagrała pseudo-cover utworu, który samplował refren, ale pomijał strofy. Ta wersja była hitem Top 10 w Belgii, Finlandii, Irlandii, Nowej Zelandii i Wielkiej Brytanii.

 

 

 

 

Exit mobile version