Home AKTUALNOŚCI ZAiKS online 2021 – krok do przodu i usprawnienie usług www

ZAiKS online 2021 – krok do przodu i usprawnienie usług www

Przez lata był uważany za instytucję niereformowalną i mimo, że to już przeszłość, przynajmniej od kilku lat, wiele osób sądzi, że ciągle tak jest. Tymczasem teraz robi kolejny krok do przodu. “Sprzyjamy wyobraźni” – obecne credo wydaje trafne. Oto jak wygląda teraz ZAiKS online 2021.

zaiks online 2021
serwis po zalogowaniu

Serwis ZAiKS online działa już od kilku lat. W tym czasie za instytucja zrobiła jeszcze jeden ważny krok istotny m.in. dla producentów muzyki klubowej. Zobaczcie jak wygląda ZAiKS online 2021.

Kiedyś, przy zgłaszaniu utworu, należało przygotować tzw. fortepianówkę, teraz robi się to prościej, do tego online. Dlaczego o tym piszemy? Bynajmniej z potrzeby chwalenia tej organizacji twórców (choć takie się należą), ale z pokazania Wam jak nowe narzędzie w pracy macie dostępne. Oczywiście nie każde się przyda każdemu grającemu legalnie.

strona serwisu do płacenia tantiemów

Jest to oczywiste, bo wynika z ustawy o prawie autorskim. Z takiego narzędzia na pewno efektywnie skorzystają nie tylko właściciele klubów, obiektów organizujących imprezy okolicznościowe i część z Was DJ’ów czy wodzirejów.

Dlaczego tej grupie też się to przyda? Mówimy o tym na naszym kursie szkoleniowym, pisaliśmy o tym już w DJ Raport.

Jeśli ktoś chce wszystko załatwić online – musi założyć konto, ale pewne funkcjonalności dostępne są dla każdego zainteresowanego.

 

nowe credo

Intuicyjna i przejrzysta analiza wynagrodzeń autorskich. Zgłaszanie koncertów. Katalog muzyczny i teatralny. Te i inne funkcjonalności nowego serwisu zaiks.online dostępne są teraz zarówno przez www, jak i aplikację na smartfony.

Wszystkie informacje potrzebne twórcom i tym, którzy chcą skorzystać z ich pracy, znajdziesz na nowej stronie zaiks.org, która została zaprojektowana tak, by wygodnie korzystać z niej również na urządzeniach mobilnych. Janusz Fogler – Przewodniczacy Zarządu ZAiKS pisze:

23 kwietnia to Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Coroczne święto ustanowione przez UNESCO, by promować czytelnictwo oraz ochronę własności intelektualnej. To symboliczna data. 23 kwietnia 1616 r. zmarł Miguel de Cervantes. W tym dniu, 52 lata wcześniej, urodził się William Shakespeare.

Dla nas ten dzień jest szczególnie istotny. Jako Stowarzyszenie Autorów oraz Organizacja Zbiorowego Zarządzania dbamy o prawa autorskie w imieniu wszystkich autorek i autorów. Służąc w ten sposób twórczości, wyobraźni i ludziom kultury. Nieustająco dostosowujemy się do czasów i świata. Odpowiadamy na Państwa potrzeby. W ciągu ostatniego roku usystematyzowaliśmy i uprościliśmy formalności, mechanizmy i narzędzia załatwiania spraw oraz kontaktu z nami. Chcemy ułatwić Państwu korzystanie z naszego materialnego, finansowego, prawnego i organizacyjnego wsparcia. Zapraszam na nową stronę internetową zaiks.org oraz do serwisu zaiks.online, gdzie, mam nadzieję, szybko się Państwo o dogodności tych zmian przekonają.

Pracujemy bardzo intensywnie, ulepszając to, co mamy do zaoferowania, wspierając twórców i proces tworzenia. Dzieje się i dziać się będzie w ZAiKS-ie bardzo dużo. Bądźmy więc w bliskim kontakcie. By wszyscy mogli lepiej poznać naszą wielowymiarową organizację, jej historię, tradycję i niepodważalne dokonania.

 

 

Exit mobile version