DJ Raport blog
Home AKTUALNOŚCI Agnieszka 2.0 Była mroźna zima – powrót “z przytupem” i konfliktem w...

Agnieszka 2.0 Była mroźna zima – powrót “z przytupem” i konfliktem w tle

I znów trwają w mediach jakieś przepychanki na linii autor utworu – reszta grupy, ale nas interesuje przede wszystkim muzyka. Oto wraca z przysłowiowym przytupem, słynna “Agnieszka” grupy Łzy, w fajnej tanecznej wersji.

 

Na przestrzeni lat było już kilka prób powrotu, w odświeżonej wersji, tego sympatycznego utworu, który liczy sobie już ćwierć wieku. Teraz jest “Agnieszka 2.0 Była mroźna zima” –  w dwóch wersjach. Oto ta taneczna czyli Club version, choć stylistyka brzmi na tzw. Dance.

 

Podoba nam się ta odświeżona wersja pod nazwą “Agnieszka 2.0 Była mroźna zima”, w wykonaniu Łzy.Mimo pewnych zastrzeżeń produkcyjnych ta wersja brzmi całkiem skocznie i może się podobać. Autorem tego remiksu jest Mateusz Kosmaciński.

W wersji podstawowej stylizowana jest na oryginał, ale okazuje się, że nawet DJ’em podoba się ten rockowy (oryginalny) aranż. Oto on.

 

 

Minęło już kilka dni od premiery i obie wersje idą, jak to się mówi, “łeb w łeb”, z lekkim wskazaniem na tą podstawową czyli Radio mix. Znajduje się ona już na #3 listy Digital DJ Top 50, zaś Club version na #6.

Kompozytor i autor tekstu Adam Konkol mówi 

  • “Po 25 latach postanowiłem napisać dalszą część “historii miłości” Agnieszki. Co takiego wydarzyło się zimą ,że Agnieszka, która tak bardzo zakochała się latem w chłopaku, nagle przestała go kochać? Dlaczego pomimo wszystko po roku chciała wrócić na wakacje, w miejsce gdzie się poznali rok wcześniej? No i jak miał na imię chłopak Agnieszki? Na te wszystkie pytania znajdziecie odpowiedź w piosence Agnieszka 2.0 Była mroźna zima”.

I tu pojawiła się ostatnio dziwna i przykra informacja na Plejadzie.

Gitarzysta i kompozytor Adam Konkol w piątkowe przedpołudnie wystosował publiczne oświadczenie, w którym ujawnił, że zakończył współpracę z założonym przez siebie zespołem Łzy. We wpisie wyjawił, że w czerwcu br. podczas jego nieobecności na koncercie z powodów zdrowotnych jeden z członków zespołu bez jego wiedzy podjął próbę “kradzieży” nazwy zespołu, próbując zarejestrować ją w Urzędzie Patentowym jako własną. Oskarżenia gitarzysty odbiły się szerokim echem w sieci, a teraz do sprawy odnieśli się muzycy Łez, którym Konkol zarzucił próbę kradzieży.

A sam twórca pisze na FB.

  • “Nie będzie żadnej “wojny” , nie mam na to sił, ochoty, niech muzyka przemówi”

Święta racja! Lepiej nie da się tego ująć. Róbcie wszyscy dobrą muzykę ku radości swoich obecnych i przyszłych fanów. To w obecnych czasach jest bezcenne.

Kilka dni temu pisaliśmy też o innym konflikcie prawnym związanym z grupą Bayer Full.

Trochę historii

Zespół Łzy został założony w 1996 w Pszowie. W sumie wydał osiem albumów studyjnych. Dwa z nich “W związku z samotnością” (2000) i “Nie czekaj na jutro” (2003) ? uzyskały status platynowej płyty. Do największych przebojów grupy należą takie utwory jak przede wszystkim ?Agnieszka już dawno…?, ?Narcyz się nazywam?, ?Jestem jaka jestem?, ?Oczy szeroko zamknięte?, ?Gdybyś był? oraz ?Puste słowa?.

 

Przez kilka lat zespół nic nie wydawał. Właśnie w listopadzie 2021 roku Adam Konkol –  dotychczasowy lider zespołu Łzy – i twórca jego największych przebojów zdecydował się go opuścić tworząc jednocześnie własny zespół o tej samej nazwie.

Być może więc będzie tak jak z zespołem Kombi / Kombii.

 

 

Exit mobile version