DJ Raport zaprasza do lektury. Znajdziesz tu nasze rekomendacje na temat muzycznych premier

AKADEMIA PANA KLEKSA na nowo czyli Witajcie w naszej 😊TANECZNEJ😊bajce

I kto by pomyślał, że bajkowy hit stanie się… hitem także na parkietach. Poznaliśmy już film ad 2023 i jego muzykę. Z początkiem roku pojawia się trzeci piosenka promująca odświeżoną “Akademię Pana Kleksa”.

 

Zwykle piszemy tu o odświeżaniu starych (muzycznych) przebojów, a tym razem jest zupełnie inaczej. “Akademia Pana Kleksa” to uwspółcześniona wersja słynnej bajki Jana Brzechwy, która już raz była nawet ekranizowana, w dekadzie kat 80-tych.

Z kina na parkiet

Pewnie byśmy nie napisali o słynnej bajce, jej ekranizacji ad 2023 i towarzyszącej jej muzyce. Ktoś jednak świetnie wykombinował , aby nową wersję kinową “okrasić” muzyką i udziałem muzycznych idoli młodego pokolenia.

We wrześniu 2023 pojawiła się pierwsza piosenka , w wykonaniu Sanah, ale była zbyt melancholijna, aby trafić na parkiet. Aż , w końcu przyszła “Całkiem nowa bajka”.

Zmontowano doborową ekipę idoli młodego pokolenia w składzie: IGO, Kaśka Sochacka, Mrozu, Artur Rojek, Brodka, Ralph Kaminski, Bedoes 2115 i Sokół.  Nagranie wyprodukowali Hotel Torino czyli Patryk Kumór i Dominic Buczkowski. Nadali tej starej piosence „Witajcie w naszej bajce” taneczny rys współczesnej pop music.

Utwór dotarł do #2 na Digital DJ i #5 na DJ top 50 Polish Dance Chart.

“Do gwiazd”

Dziś pojawia się kolejna piosenka promo i ku naszej uciesze, także jest taneczna.

„Do gwiazd” w brawurowo wykonują Oskar Cyms i Carla Fernandes, ale nasza uwagę zwraca mocno energetyczny synth-popowy aranż tej piosenki, który już świetnie sprawdził się choćby w “Męskie granie Orkiestra”.

Sam film, zdaniem krytyków, nieco zawodzi, ale nas interesuje muzyka, a ta wydaje się zaskakująco taneczna. Jeśli więc taki ma być zaskakujący muzycznie ten 2024 roku – będzie naprawdę ekscytująco. 👌🙂⚡⚡

Dodatkowo w lutym rusza Akademia Pana Kleksa na żywo! Widowiskowa Muzyczna Szkoła Wyobraźni odbędzie się w największych halach w Polsce. Na uczestników czeka mnóstwo wizualnych i muzycznych niespodzianek.

Sam album ze ścieżką dźwiękową do pierwszej części trylogii „Akademia Pana Kleksa” już jest, a dziś czyli  5 stycznia premiera kinowa.

A więc, „Witajcie w naszej tanecznej bajce“! 😊😊 Oto pierwsza (pozytywna) niespodzianka 2024

 

 

Exit mobile version