DJ Raport blog
Home DJ PROFESJA WYWIAD > Armin van Buuren chce przekazać swą wiedzę przyszłym pokoleniom

WYWIAD > Armin van Buuren chce przekazać swą wiedzę przyszłym pokoleniom

Właśnie mija 20 lat jak Armin van Buuren zarabia na życie robiąc to, co kocha czyli tworząc nową muzę i ją miksując. Teraz zdecydował się na rewanż. Armin van Buuren chce przekazać swą wiedzę przyszłym pokoleniom. “Jest tak wiele osób, które aspirują do sukcesu DJ-ów i myślę, że ważne jest dzielenie się wiedzą z młodszymi“.  Tak to krótko komentuje. A najbliższy kurs szkoleniowy DJ Promotion już w lutym, w Krakowie. Info na samym dole.

 

 

 

Armin Van Buuren chce przekazać swą wiedzę przyszłym pokoleniom i niedawno nawiązał współpracę z platformą edukacji online MasterClass i oferuje początkującym DJ om i producentom dostęp do swoich nieznanych  sztuczek. “Wiele się nauczyłem przez ponad 20 lat i jestem gotów podzielić się wiedzą z ludźmi“, mówi amerykańskiemu tygodnikowi Billboard. Ta klasa jest obecnie dostępna do wstępnej rejestracji na stronie Masterclass

 

Co zainspirowało Cię do bycia częścią Masterclass?

Kilka lat temu zacząłem od pomysłu “The Demo Drop”, który nazywa się teraz “Talent Experience” Armady. Jest tak wiele młodych talentów i chciałem ich poznać. Tak więc, aby to zrobić, zorganizowaliśmy spotkanie, podczas którego wysłuchaliśmy ich prezentacji. Dałbym im krótką półgodzinną lekcję i reakcje były przytłaczające. Mieliśmy 300 osób i wszyscy byli zachwyceni tym co zobaczyli i informacjami które usłyszeli. Następnie, aby mieć możliwość pracy z Masterclass, czułem, że sytuacja 1 + 1 to 3. Zawsze chciałem pokazać innym trochę więcej.

Od 20 lat jestem didżejem i tyle można powiedzieć o djingu i produkcji oraz o tym, jak zostać artystą w 2017 roku. To jest zupełnie inny czas niż 20 lat temu. Myślę, że niektórzy ludzie wciąż myślą, że to facet, który chce grać, ale jest w tym dużo więcej. Jest tak wiele osób, które aspirują do sukcesu DJ-ów i myślę, że ważne jest dzielenie się wiedzą z młodszym tłumem.

 

Czego ludzie będą uczyć się na twojej klasie?

Produkcja, wydajność i jak zaprezentować się i podnieść swój profil za pomocą narzędzi takich jak media społecznościowe. Główny nacisk kładziony jest na produkcję, jej tworzenie, umiejętności uczenia się o DAW, z których możesz korzystać, technik, których używam, by mieć wpływ na parkiet. Także nagrania wokalne oraz jak podchodzę do budowania setu i co warto wziąć pod uwagę, grając na dużym festiwalu. Mamy wszystkie podstawowe zasady, w których jesteśmy nowoczesnym DJ-em EDM w co najmniej 20 różnych rozdziałach.

 

Jaka jest Twoja największa rada dla początkujących DJ-ów i producentów?

Najszybszym sposobem na zostanie sławnym DJ-em jest tworzenie własnych utworów. DJ i producent byli kiedyś bardzo różnymi ludźmi. Ale w dzisiejszych czasach nie można myśleć o pojedynczym artyście, który nie jest producentem własnych utworów. Tak więc staje się to integralną częścią twojego rozwoju DJ-a. Musisz tworzyć własne produkcje. Najszybszym sposobem na osiągnięcie najlepszego brzmienia jest nagrywanie EDM, którymi również zaczynają inni DJ-e. W ten sposób zostajesz zauważony.

 

Jak polecasz nowym artystom promowanie siebie i dostarczanie muzyki masom?

Jeśli chcesz odnieść sukces jako DJ, sprzedając sporo biletów i wiele muzyki, ludzie muszą cię znaleźć. Nie musi to oznaczać, że musisz codziennie zacząć blogować, ale ważne jest, abyś opracował strategię dla siebie. Nie mówię, że musisz robić dokładnie to, co robię, ale mówię, pomyśl, jakie są wszystkie opcje. Możesz być bardzo niezrozumiałym facetem z podziemia, ale mimo to chciałbyś, żeby twój parkiet był pełny.

Zadaj sobie pytanie, co chcę osiągnąć?

  • Czy chcę wygrać nagrodę Grammy?
  • Czy chcę osiągnąć cel z numerem 1?
  • Czy chcę sprzedać moje bilety?
  • Czy moim ostatecznym celem jest zdobycie miejsca na festiwalu techno?

Więc od tego zaczynasz. A potem patrzysz na demografię, gdzie jest ten tłum? Gdzie mogę znaleźć ten konkretny tłum? Czy są na Facebooku? Czy są na Instagramie? Czy oni po prostu odwiedzają strony internetowe? Czy powinieneś mieć promotora, który mi pomoże? Istnieje kilka sposobów na przejście. Nie ma właściwej drogi i nie jest to czarno-biała rzecz. Ale bardzo ważne jest, aby myśleć o strategii dla siebie.

 

Co u  Ciebie?

Produkuję album dla chłopaków z formacji Gaia, który jest czysto instrumentalną muzyką, co jest bardzo ekscytujące. W tej chwili robię wiele piosenek dla innych ludzi, więc to dla mnie całkiem nowa sprawa. Możliwości technologiczne idą tak szybko. Jest tak wiele nowych wtyczek i nowych gadżetów, aby tworzyć nowe dźwięki, więc inwestuję dużo czasu w moje umiejętności produkcyjne i umiejętności pisania piosenek.

Pracuję nad nowym albumem artysty, jak mówimy, a wkrótce także świętujemy 850 odcinków mojego programu radiowego. Zacząłem to jako cotygodniowe audycje radiowe. Robię to na Facebooku i YouTube i to naprawdę pomogło. Ludzie wydawali się to naprawdę lubić. Dlatego inwestuję dużo czasu, a także łączę się z moimi fanami w ten sposób.

Zabawne jest to, że jeśli odtwarzasz utwór na żywo, ludzie rozmawiają z Tobą przez media społecznościowe. To wspaniała rzecz. Aby uczcić 850 odcinek w lutym, zrobimy wielkie wydarzenie. Również będziemy robić coś podczas Miami Music Week w przyszłym roku. Więc dużo do omówienia. Jeszcze nie skończyłem!

 

A 19 lutego 2018 odbędzie się kolejny kurs szkoleniowy DJ Promotion. Tym razem na południu Polski. Będzie tam poruszana taka właśnie tematyka, o której mówi Armin Van Buuren.  Dla pierwszych 15 osób mamy wyjątkową promocję. Zastanów się czy warto się podszkolić w DJ Promotion i zapoznaj się ze szczegółami.

 

Exit mobile version