DJ Raport blog
Home PREMIERY Bongo Cha cha cha – kolejny stary hit wraca z … Tik...

Bongo Cha cha cha – kolejny stary hit wraca z … Tik Toka

Można śpiewać “La la la…” , a można “Bongo cha cha cha”. A gdy to nawiązuje do rytmu Mambo – robi się bardzo ciekawie. Tak sobie wymyślił producent Kalta, odświeżając mało u nas znany przebój z lat 60-tych. A skąd teraz taki tytuł ? Z Tik Toka.

 

Serwis Tik Tok staje się wylęgarnią różnych hitów, coraz częściej bardzo starych. “Rasputin”, “Iko Iko”…. a teraz kolejny “Bongo cha cha cha“, gdzie doliczyliśmy się już – na razie – trzech nowych wersji. Oto jedna z nich autorstwa Kalta.

 

Kalta, aka Gian Luca Caltarossa, to DJ i producent, który pasję do muzyki pielęgnuje od dzieciństwa, na początku 2000 roku zaczął pracować jako DJ w radiu i klubach nocnych, a od 2010 roku zajmuje się głównie produkcjami muzycznymi.
Po współpracy przy produkcji ?Un Mondo Magico?, sukces Skar & Manfree i DJ Matrix wyczyn. Znamy go z bardzo udanego kawałka, z DMC, ?Let Me Be?.

Teraz producent serwuje nam house’ową reinterpretację międzynarodowego hitu lat 60, który kiedyś wyśpiewała Caterina Valente. Ten nieco już zapomniany utwór stał się wirusowym hitem na Tiktok z ponad 3 milionami filmów i włączeniem do filmu ? Spiderman: Daleko od domu?!

O oryginale

Utwór, który zaśpiewała Caterina Valente został wydany w 1967 roku. Wcale nie był jakimś największym przebojem w katalogu tej artystki. Utrzymany jest w kubańskim rytmie Mambo, popularnym bardzo dawno temu, bo w latach 50-tych XX wieku.

 

Caterina Valente to włosko-francuska wielojęzyczna piosenkarka, gitarzystka, tancerka i aktorka. Mówi w sześciu językach, a śpiewa w jedenastu! Chociaż jest najbardziej znana jako artystka europejska, Valente spędziła również część swojej kariery w Stanach Zjednoczonych , gdzie występowała m.in. u boku Binga Crosby’ego , Deana Martina , Perry’ego Como i Elli Fitzgerald. Była także szefem kuchni.

 

tekst

Bongo la, bongo cha cha cha
Parlami del Sud America
Quello che dicono laggi?
Forse ? fantasia e nulla pi?

Bongo la, bongo cha cha cha
? davver cos? fantastica
Dimmelo con sincerit?
Nelle notti a Rio che si fa
In testa ? bello mettere
Cappelli a pan di zucchero
Con cuore sempre in fremito

Ahi, ahi, ahi, ahi, chiss?, chiss?
Per mille strade cantano
Per mille piazze danzano
Le ore pi? non contano
Fra mambo e cha cha cha….

 

Exit mobile version