DJ Raport blog
Home DJ PROFESJA Kluby otwarte ? I pierwszy problem. Minister wypowiada się

Kluby otwarte ? I pierwszy problem. Minister wypowiada się

2 czerwca Minister Zdrowia wypowiedział się na konferencji prasowej w kwestii dyskotek i klubów. Podał datę kiedy miałyby być oficjalnie kluby otwarte. A na horyzoncie pojawiają się już problemy…

 

 

Właśnie, “oficjalnie”, bo skądinąd wiadomo, że każdy lokal (dyskoteka czy klub) szuka “furtki” do jak najszybszego otwarcia. Działa już więc, korzystając z pogody, coraz więcej dyskotek, a nawet klubów, ale głównie tych, które nie korzystają z Tarczy finansowej, bo ta wymaga rygoru przestrzegania przepisów.

2 Czerwca na konferencji prasowej w jednym z pytań minister Adam Niedzielski był pytany w kontekście luzowania obostrzeń, kiedy widzi możliwość otwarcia dyskotek i klubów nocnych już 26 czerwca b.r..

? Teraz rzeczywiście jeszcze nie podjęliśmy takiej decyzji (o otwarciu), myślę, że tutaj trzeba będzie w większym stopniu przypilnować właśnie pewnego reżimu sanitarnego ? powiedział na konferencji prasowej minister zdrowia…. chodzi o kwestie chociażby obecności osób, które są zaszczepione i weryfikowania limitów. ? To są jednak takie zgromadzenia na dużą skalę, ale rzeczywiście rozmawiamy o tym kontekście 26 czerwca, żeby taką decyzję podjąć.

Pan minister daje wiec jakąś nadzieje, całkiem prawdopodobną, ale minęło już nieco ponad 24 godziny od tej wypowiedzi, a już pojawia się problem. Chodzi o możliwość weryfikacji osób już zaszczepionych, które nie wlicza się do limitów gości. Zapomniano to doprecyzować, ale jest jeszcze czas. Należy zatem przypuszczać, że zostanie to doprecyzowane.

 

Exit mobile version