DJ Raport blog
Home POLECAMY PREMIERY EXTRA CADA VEZ – latynoski klasyk na nowo idzie jak “z nut”

CADA VEZ – latynoski klasyk na nowo idzie jak “z nut”

Jest kilka klasyków z muzyce tanecznej, do których DJ’e wracają i zawsze będą wracać. Z pewnością należy do nich utwór “Cada Vez”. Prawdopodobnie nieznany młodszych słuchaczom, dlatego przypominamy go teraz, bo pojawiło się odświeżenie.

 

“Cada vez” czyli “za każdym razem” na przestrzeni ponad 30 lat, od kiedy istnieje, był wielokrotnie remiksowany. I to właściwie remiks (1999) sprawił, że znamy go i lubimy , po dziś dzień. O tym niżej , bo najpierw poznajmy odświeżenie.

 

Sean Finn – Cada Vez (CASSIMM Extended Remix) by CASSIMM

Niemiecki producent Yves Götz aka Sean Finn nie raz pokazał, że umie odświeżać stare hity w lekkim house’owym brzmieniu. Wspomnijmy choćby oficjalny remiks “The rhythm of the night“. “Cada Vez” w jego wersji zawiera wokal w postaci coveru.

Wydał to w 2022 roku, a teraz pojawił się remix CASSIMM’a. Dobrze jest nam znany (Alessio Caforio), bo doskonale zrobił remake utworu  “Felicidad“.

Dalej już oceńcie sami, porównując to z wersją sprzed lat.

O oryginale

Utwór powstał w 1996 roku, ale popularność zdobył 3 lata później. Sam utwór napisał mało znany gość z Urugwaju – Andres Lafone, ale to producent remiksu spopularyzował go na świecie. To brytyjski producent Grant Nelson, który wydał ów remiks w swoim labelu Swing City Records. Oto ta zremiksowana wersja.

 

 

Negrocan to taka multi-kulturowa grupa, bo skupiała ludzi z różnych stron globu ziemskiego. Z Brazylii, Urugwaju, Chile i Wlk.Brytanii.  Tworzyli ją: Liliana Chachion, Davide Giovaninni, Neil Angilly, Carlos Fuentes oraz jej twórca (1991) Andres Lafone.

Miły wokal w “Cada Vez” jest zasługą brazylijskiej wokalistki, która nazywa się Liliana Chachian.

 

 

Exit mobile version