DJ Raport blog
Home PREMIERY CAR KEYS (AYLA) ⚡⚡Alok, Ava Max i kolejny motyw sprzed lat

CAR KEYS (AYLA) ⚡⚡Alok, Ava Max i kolejny motyw sprzed lat

Oto kolejny utwór wpisujący się w nowy trend odświeżania starych przebojów. 🙂🙂🙂 Dziś nazywa się “Car keys” , a kiedyś “Ayla”. Zadania jego stworzenia w 2023 roku podjęli się Alok i Ava Max.

 

To już kolejny stary kawałek (sprzed 28 lat) jaki wziął na swój warsztat Alok. Bo taki jest teraz trend, przynajmniej wśród tzw. pierwszej ligi artystów. W tym tygodniu piszemy m.in. o tym także w “Cynical“. Sam w sobie pomysł nie jest nowy, ale to dwa lata temu spopularyzowali go na trend ATB i Topic. Oto “Car keys”, które nie bez powodu w swoim podtytule ma “Ayla”.

 

W “Car keys” dokonano modnego obecnie zabiegu kompozytorsko-producenckiego. Wykorzystano muzyczny lajt motyw z instrumentalnego przeboju sprzed lat (zobacz niżej) czyli Alok nagrał go od nowa. Dopisano słowa, które śpiewa Ava Max.

Jak wyszło? Moim zdaniem nieco za słodko, ale nie oznacza to, że utwór nie spodoba się słuchaczowi w tej wokalnej wersji.

Zobaczcie (i porównajcie) jaki utwór wykorzystano za melodię w “Car keys“.

Oryginał

Ayla to nie tylko tytuł, ale też pseudonim producenta muzyki trance i DJ-a, z Badenii-Wirtembergii, w Niemczech.

 

Projekt został stworzony w 1995 roku przez Ingo Kunzi, wraz z singlem o tym samym tytule, ?Ayla?. Zremiksował go w 1996 roku DJ Taucher i to właśnie ta wersja stała się przebojem , nie tylko w Niemczech. Sporą rolę w wypromowaniu tego kawałka miała niezwykle wówczas popularna, także u nas, telewizja muzyczna “Viva”.

Utwór wszedł na UK Singles Chart na # 22. Po sukcesie ?Ayli?, Kunzi wyprodukował ?Ayla II? w 1998 roku, który znalazł się na niemieckiej liście przebojów Top 40. W tym samym roku Kunzi przerobił ?Liebe? Cosmic Baby i zajął pierwsze miejsce na niemieckiej liście tanecznej.

Cyfrowa wersja ?Ayla 2010? pojawiła się 13 lat temu.

 

 

 

Exit mobile version