DJ Raport blog
Home AKTUALNOŚCI David Guetta zaskakuje👌👌klubowym klimatem w “BIG FU”

David Guetta zaskakuje👌👌klubowym klimatem w “BIG FU”

David Guetta oferuje nam niemal co tydzień coś nowego, ale ten, właśnie opublikowany kawałek “BIG FU”, naprawdę “pachnie” oryginalnością. Co w nim takiego ciekawego?

 

 

Właściwie już sam tytuł “BIG FU” brzmi, jak dla nas, oryginalnie. Odpowiedź jest prosta. To skrót od brzydkiego słowa “F**k”. Usłyszycie je w środku utworu, bo pojawia się w refrenie, kilka razy i to w … całości. Przytaczamy jego fragment na dole. Dla nas słowa są tu drugorzędne, bo delektować się można samą muzyką.

 

Właściwie to ten utwór “pachnie” jeszcze wakacjami. Czuć tu chillout’owy, chwilami  afrykański klimat, minimalistyczny bas i lajtowy beat house. Do tego jeszcze piano.

Dużym plusem są wokale. To zasługa czarnoskórych artystów: Ayra Starr i Lil Durk śpiewają, a czasem lekko rapują w bardzo klimatyczny i stylowy sposób.

O nich

O Davidzie pisaliśmy ponad setkę razy, dlatego tym razem info o wspomnianych wyżej artystach na wokalu.  Tym razem do współpracy zaprosił afropopową sensację Ayrę Starr oraz gwiazdę rapu z Chicago, Lil Durk’a.

Ayra Starr łączy w swojej muzyce inspirujące teksty z afro-popem i R&B. Nigeryjska piosenkarka i autorka piosenek zdobyła ogólnokrajowy sukces dzięki swojemu debiutanckiemu albumowi z 2021 roku “19 & Dangerous”. Był też hit “Bloody Samaritan”.

Podpisana przez wpływową wytwórnię Don Jazzy’ego, Mavin Records, od tego czasu współpracowała z takimi artystami jak Ladipoe, Kelly Rowland, Tiwa Savage i Magixx, wydając przy tym solowe single takie jak “Stars” i “Rush”.

Lil Durk to raper z Chicago, a także lider i założyciel kolektywu i wytwórni muzycznej Only the Family (OTF). Durk zdobył grupę fanów dzięki wydaniu serii mixtape’ów “Signed to the Streets”, co doprowadziło do podpisania kontraktu z wytwórnią Def Jam Recordings, pod którą wydał dwie albumy studyjne.

W 2020 roku Durk zadebiutował na liście Billboard Hot 100 singlem “Viral Moment”, a jego sukces komercyjny trwał dzięki singlom takim jak “3 Headed Goat” (z udziałem Polo G i Lil Baby), “Backdoor” oraz “The Voice” (2020).

 

Fragment tekstu

Send a big “Fuck you” to my replacement
I see you’re someone else’s favorite now
In m-my own mind I might be crazy
I swear to God that I’m not hating now
Send a big “Fuck you” to my rep?
Send a big “Fuck you”

 

 

Exit mobile version