Home AKTUALNOŚCI Digital DJ 2.0 > Nowe technologie i nowe pomysły > już za...

Digital DJ 2.0 > Nowe technologie i nowe pomysły > już za kilka dni

Serwis cyfrowy powstał w  czerwcu 2010 roku jako pierwszy w Polsce oferujacy DJ’om legalną muzyke promo. Od tego czasu minęło więc prawie 9 lat. Zmieniły się technologie i przybyło dużo więcej muzyki. Pora zmierzyć się z tymi nowymi wyzwaniami, ale też wdrożyć nowe pomysły, w części proponowane przez samych użytkowników tego serwisu. Czas zatem na Digital DJ 2.0!

 

 

 

 

 

Nowa odsłona serwisu Digital DJ zaczyna się na nowym logo, które jest dopasowane do zupełnie nowej grafiki. Do tej pory była ona stosunkowo minimalistyczna. Teraz się to zmieni. Będzie bardziej kolorowo. Nie jest to jednak najważniejsze.

Kluczowe zmiany czyli te technologiczne, będą na pewno od razu widoczne dla zajmujących się zawodowo technologiami internetowymi. Dla laika – nie koniecznie. Kluczowym jest odejście od przestarzalej technologii Flash oraz zmiana serwera na zupełnie inaczej zarządzany. To własnie to powoduje, że potrzebna była tzw. przerwa technologiczna potrzebna do przeniesienia sporej liczny danych. To sprawy techniczne.

 

Digitaldj 2.0Pewnie bardziej zainteresują Was kwestie użytkowe. Tu się sporo zmieniło i będzie wymagało na początku zapoznania się użytkownika z funkcjonowaniem. Tu jednak przyjdziemy z pomocą filmów instruktażowych.

Na razie przedstawiamy Wam screen jednej ze stron. Tutaj najbardziej powinien zainteresować Was zupełnie nowy player widoczny na dole strony. Co do zasady, ma także kreowaną playlistę czyli user wrzuca utwory do odsłuchu. Tak też było w starym serwisie.

W nowym playerze user od razu może zadysponować co chce zrobić z utworem. Można go wyrzucić , można dalej słuchać, można wrzucić do tzw. Case. Z tym miejscem gdzie zbieracie pliki do pobrania, powiązana jest jedna z ikonek w prawym górnym rogu. Pokazuje ona ile macie w danej chwili utworów w Case.

 

 

 

 

 

Drugim kluczowym elementem serwisu Digital DJ 2.0 jest Profil użytkownika. Został powaznie rozbudowany. To jest bowiem miejsce gdzie wszystko możecie sobie ustawić i z nami załatwić, bez dzwonienia do nas czy nawet wysyłania maila. Będzie można nawet odnowić samodzielnie legitymację członkowską. Do nas będzie jedynie należało fizyczne jej wysłanie pocztą.

Zakładka Charts także została zreorganizowana, choć co do zasady pozostało bez zmian. Absolutnym novum jest zakładka Playlisty. Co to jest i do czego ma służyć dowiecie się z filmu instruktażowego.

Na pewno ucieszy Was wiadomość, że będzie nowa wyszukiwarka, która błyskawicznie wyświetla wyniki.

Użytkownicy mobilnych urządzeń nie powinni być zawiedzeni. Do tej pory można było korzystać z tzw. wersji beta.  Digital DJ 2.0 będzie w pełni funkcjonalną stroną, dzięki, której będzie można odsłuchiwać i zapisywać utwory do pobrania w wersji desktop. Oczywiście będzie można pobrac też na komórkę, ale jest to mało praktyczne w przypadku pracy DJ’a.

To w dużym skrócie wszystko. Prosimy o kilka dni cierpliwości czyli do momentu staru Digital DJ 2.0.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Exit mobile version