DJ Raport blog
Home POLECAMY PREMIERY EXTRA DISCO PARADISE😅😅wesoło, wesoło, wesoło…znów po włosku

DISCO PARADISE😅😅wesoło, wesoło, wesoło…znów po włosku

Czy nadchodzi sezon na włoskie przeboje? Na razie trudno odpowiedzieć na to pytanie ze 100% pewnością, ale coś jest na rzeczy. Od kilku tygodni obserwujemy zawrotną karierę nagrania The Kolors, a teraz nadchodzi “Disco Paradise”.

 

To nie jedyne akcenty “made in Italy” , bo najlepiej pobieranym plikiem tygodnia przez naszych DJ’ów jest włoski szlagier “Sara perche ti amo”. “Disco Paradise” również “pędzi” znakomicie, bo jest #4. Zobaczcie jak tu jest wesoło…🙂🙂🙂🙂

 

?Co ze mną robisz dziś wieczorem, Disco Paradise, Paradise? –  to słowa śpiewane w refrenie. Ale już po samym wideo widać, że to utwór stworzony na balangę. To takie disco po włosku, z dodatkiem rapu i wokalu. Ale czy sam aranż wam czegoś nie przypomina?  No tak, “Girls Just Want to Have Fun” Cyndi Lauper, ale tu nie mamy do czynienia z samplingiem. Tak deklarują twórcy.

Okazuje się, że piosenka zdetronizowała na włoskiej liście przebojów mega hit “ItaloDisco“. U nas w tym tygodniu debiutuje na Polish Dance chart.

O nich

Fedez to Federico Leonardo Lucia – raper i wokalista. U nas nieznany, ale absolutnie nie jest nowicjuszem. W 2016 roku mieliśmy okazję poznać jego kawałek “Vorrei ma non posto”. Był to hip hop.

Articolo 31 to hip hopowy duet , który tworzą Alessandro Aleotti i Luca Perrini. Założyli go bardzo dawno, bo w 1990 roku. W swoim kraju są bardzo znani. U nas nie.

Annalisa to wokalistka bardzo popularna we Włoszech, ale u nas nie. Na koncie ma takie przeboje jak ?Mon Amour? i ?Bellissima?. To ona śpiewa w refrenie.

Warto jeszcze wspomnieć, że utwór współtworzyli od strony produkcyjnej Paolo Antonacci i Davide Simonetta. To muzycy, kompozytorzy i producenci. Są współpracownikami Annalisy.

 

Czy zatem na nasze parkiety powróci “spaghetti disco” , jak kiedyś to określano?

 

 

 

 

Exit mobile version