Home DJ PROFESJA DJ KURS LATO 2019 zakończony. Kto zdobył DJ Certyfikat? Kiedy kolejny kurs?

DJ KURS LATO 2019 zakończony. Kto zdobył DJ Certyfikat? Kiedy kolejny kurs?

Rozpoczęły się wakacje, rozpoczął się kolejny kurs szkoleniowy DJ Promotion – Lato 2019. I tak jest już od ponad 20 lat, że w pierwszym tygodniu wakacji zjeżdżają na tydzień chętni do zdobycia dj’skiego szlifu. Tak jak w zimowej edycji zajęcia odbyły się w gmachu Domu Kultury w Babicach. Kto zdobył DJ Certyfikat?

 

36 edycja kursu szkoleniowego organizowanego przez DJ Promotion i Ośrodek Szkoleń Medialnych RdC odbyła się w dniach 24- 3o czerwca 2019. Stawka był DJ Certyfikat. Tydzień zapowiadał się gorąco, przynajmniej w pogodowych zapowiedziach. I tak już było pierwszego dnia. Temperatura na poziomie 30 stopni w cieniu. Być może z tego powodu kilka osób zrezygnowało lub przesunęło swój udział na kolejne edycje. Tu śpieszymy z informacją, że ta kolejna planowana jest wstępnie na koniec wakacji, na południu Polski. Dokładnie w Pszczynie. Powracamy więc do miejsca gdzie szkolenie odbyło się w 2012 roku. Zainteresowani mogą się rejestrować już teraz.

dj certyfikat lato 2019
Kursanci mieli okazję zakosztować prawdziwie estradowego grania jaki dostępny jest na imprezach wielkiego formatu. Oprawa świetlna, wizualna i dźwiękowa była najwyższej klasy.

DJ Kurs z cyklu Lato odbył się jak zwykle w Warszawie. Tradycyjnie w pierwszym tygodniu wakacji. Zjechali się ludzie z różnych zakątków Polski, choć jak zwykle najwięcej osób było z Mazowieckiego.

Tegoroczny wykład z prawa autorskiego poprowadził Piotr Gryglewicz ? szef DJ Promotion, a jednocześnie członek takich organizacji jak ZAiKS i ZPAV. Można było więc usłyszeć , jak to się mówi, z pierwszej ręki, o wielu praktycznych aspektach publicznego odtwarzania muzyki. Jak zwykle była dyskusja.

 

Kolejnym elementem wykładów teorii, ale te z praktyki były zajęcia z mikrofonem. Tu swoją wiedzą i doświadczeniem z pracy z mikrofonem dzielił się DJ i prezenter Radia Dla Ciebie ? Paweł Bobrowski. Przekazał wiele praktycznych uwag. Ponieważ zajmuje się od wielu lat graniem muzyki hip-hop, przy okazji o tej muzie. Przedstawił też ciekawy film o powstaniu muzyki klubowej. W ramach praktycznej części zajęć każdy z kursantów miał za zadanie wypowiedzieć się przez mikrofon. Takie ćwiczenia z mikrofonem polegają na wyłapywaniu błędów w wypowiedziach i ich korygowaniu.

Nauka miksowania to niełatwa sztuka, do której wprowadzeniem był wykład teoretyczny.

Jak zwykle najtrudniejsze były dwa pierwsze dni zajęć, bo na początku kursu jest sporo teorii i wprowadzenia w różne zagadnienia. Sporo czasu zajmuje przedstawienie i omówienie profesjonalnego sprzętu i podstaw jego działania. Jest to niezbędne, bo większość uczestników to nowicjusze. Ogromna dawka informacji mogła być dla niektórych nużąca, tak było na początku? ale potem było już ?z górki?.

Jeśli chodzi o część praktyczną Kursu Lato 2019 tym roku opiekunami grup byli DJ Sin, DJ Philippe i DJ Pepe. Jak pokazała wieloletnia praktyka tych kursów stworzenie takich grup znacznie wpływa na jakość zdobytych umiejętności. Zresztą kontakt kursanta z opiekunem swojej grupy nie kończy się z ostatnim dniem zajęć. Zawsze można liczyć na kontakt w przyszłości, choćby radę w takiej czy innej sprawie związanej z dj?ką.

DJ Pepe miał też specjalny wykład z organizacji eventów, w czym ma już spore doświadczenie praktyczne. Mowa była nie tylko o tym jak zorganizować wesele czy inną tego typu imprezę okolicznościową, ale i większego formatu. Po ostatnim kursie najzdolniejsi kursanci zostali zaproszeni do udziału w niektórych eventach, m.in. Kamila Stocha.

 

Kursanci czuli się znakomicie w studiu radiowym w czasie programu na żywo.

W piątkowy wieczór odbyła się wycieczka do Radia Dla Ciebie. Kursanci mogli poznać w trakcie programu na żywo (Noc DJ?ów) na czym polega praca radiowca. Pod nieobecność gospodarza Bogdana Fabiańskiego, oprowadzał po studiu wspomniany (drugi gospodarz) Paweł Bobrowski.

Kursanci mieli możliwość podzielenia się swoimi wrażeniami z kursu na antenie, w czasie programu “Noc DJ’ów”.

Pamiątkowe foto we trakcie egzaminu.

Pamiątkowe foto na koniec zajęć to obowiązkowy rytuał każdego kursu. Niedziela. Ostatni dzień zajęć ? czas egzaminu. Egzamin na DJ certyfikat składał się z dwóch części; testu pisemnego dotyczącego zagadnień teoretycznych i części praktycznej, podczas której należało zaprezentować siebie i swojego seta.

Pytania w pierwszej części miały na celu ocenienie ogólnej wiedzy na temat muzyki oraz oczywiście zagadnień dj?jskich. Jednym z punktów było napisanie recenzji swojego ulubionego nagrania lub płyty.

Jak poszło? Naprawdę dobrze.

Tu trzeba jeszcze powiedzieć o pewnym novum jeśli chodzi o certyfikaty. Decyzją komisji egzaminacyjnej zostały zmienione limity ich ważności. DJ Certyfikat kategorii “A” ma ważność 10 lat, kategorii “B” – pięć lat. Bez zmian pozostała kategoria “C”. To rok.

 

Zobacz Multi DJ Camp 2020 i 2021

 


Przedstawmy zatem osoby, które zdały cały egzamin na DJ Certyfikat:

Certyfikat kategorii A

  • Bertrand Abramczyk

Certyfikat kategorii B

  • Przemek Waksberg
  • Natalia Gorzelnik
  • Tomasz Marciniak
  • Dominik Mazur

Certyfikat kategorii C

  • Piotr Bober
  • Przemek Fąk
  • Mateusz Świątczak

 


 

 

 

 

Exit mobile version