DJ Raport blog
Home AKTUALNOŚCI EXPLOSION niespodziewanie powraca dzięki Messiemu

EXPLOSION niespodziewanie powraca dzięki Messiemu

O przejście Leo Messiego do innego klubu mówiło się od jakiegoś czasu i w końcu stało się. A dzięki portalowi Tik Tok stało się wiele dla naszego polskiego klubowego klasyka “Exlosion”. Poznają go miliony ludzi na całym świecie. Ale najbardziej zaskoczeni są twórcy. Oto kolejne przypadkowe odkrycie po latach.

 

Trochę już zapomnieliśmy o “Explosion” Kalwi i Remi. Tymczasem okazuje się, że w dobie Tik Toka wszystko jest możliwe. Mieliśmy już kilka spektakularnych odkryć muzycznych dzięki temu serwisowi. Najlepsze przykłady to “Rasputin” czy jeszcze lepszy “Iko Iko“, o którym zapomnieli prawie wszyscy. Ale na Tiko Toku nie znasz dnia, ani godziny …

Na kanale drużyny PSG na TikToku pojawił się film pokazujący Leo Messiego witającego się z nowym klubem. Jako muzyczny podkład wykorzystany został utwór naszego duetu Kalwi & Remi. Jeden z jego członków, Remigiusz Pośpiech, skomentował to ostatnio na łamach Wirtualnej Polski.

Zaskoczenie to mało powiedziane. Ale tak to jest na Tik Tok, bo tu nie znasz dnia, ani godziny …

Oto sprawca zamieszania. Tu możesz obejrzeć ten film na Tik Tok.

A może by tak nowy remiks Panowie?

O Explosion

Duet powstał w drugiej połowie 2003 w Poznaniu, a jego założycielami byli didżeje radiowi Krzysztof Kalwat (Kalwi) i Remigiusz Pośpiech (Remi)[2]. Pod koniec roku powstał pierwszy utwór duetu, ?Explosion?. W lipcu 2004 wystąpili podczas “Viva Club Rotation” w Lesznie jako support przed DJ-em Tiësto. Ich debiutancki album, zatytułowany “Kalwi & Remi in the Mix Vol. 1”, ukazał się w 2005.

Pierwszym, i jak pokazał czas, największych ich hitem stał się ?Explosion?, wydany ponownie w kwietniu 2006 roku, ale w wersji Theo remix. Teledysk do tego utworu był bardzo często emitowany w telewizyjnych stacjach muzycznych co było swego rodzaju przełomem, bo mało kto pamięta, że w pewnym okresie polska muzyka klubowa była traktowana jako najmniej ważna.

Kolejny singel, ?Imagination?, również okazał się sukcesem. W tym samym roku duet po raz pierwszy wystąpił na Ibizie i nawiązał współpracę z Blank & Jones. Przez ponad dwa lata muzycy koncertowali w klubach na całym świecie, m.in. w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii czy Niemczech.

W 2018 roku wydali singla i wideo “Unbreakable“.

 

Exit mobile version