DJ Raport blog
Home AKTUALNOŚCI HOT STUFF i SEPTEMBER powracają. Remiksują Kygo i Eric Kupper.

HOT STUFF i SEPTEMBER powracają. Remiksują Kygo i Eric Kupper.

I znów powracają! Klasyki dekady 70, tym razem w remiksach, a więc z oryginalnych wykonaniach. Być może jest to efekt  dobrego przyjęcia “What’s Love Got To Do With It”. Utwory Earth, Wind & Fire i Donny Summer powstały pod koniec lat 70-tych. Teraz Eric Kupper remiksuje ten pierwszy, a Kygo drugi.

 

Utwór “Hot Stuff” to jeden ze sztandarowych hitów już nieżyjącej czarnoskórej wokalistki. Donna Summer zmarła w 2012 roku, ale pozostawiła po sobie swoją legendę. Jej inny utwór “I feel Love” to pierwszy kawałek w historii elektronicznej muzyki klubowej! Teraz, po ponad 40 latach norweski DJ i producent Kyrre G?rvell-Dahll aka Kygo podjął się odświeżenia “Hot stuff”.

Do remiksu Kygo ukazał się również wyprodukowany przez Lighthouse Films teledysk, którego reżyserią zajął się Bo Webb. Można w nim zobaczyć takie gwiazdy jak: Chase Stokes oraz Madelyn Cline, znane z serialu Netflix ?Outer Banks?. Oto film.

 

Jak widać producent podmienił stopę i kilka elementów aranżu. Spowodowało to “odmłodzenie” utworu, ale jednocześnie zachowało klimat oryginału.

Dla Kygo było to lato pełne wrażeń. W maju artysta wypuścił swój trzeci album ?Golden Hour?, na którym znalazły się takie single jak: ?Lose Somebody?, w którym gościnnie wziął udział zespół OneRepublic.

Również utwór ?Higher Love? z Whitney Houston, który zgromadził ponad 650 milionów odtworzeń oraz wyświetleń i znalazł się na liście Top 40 radio. 22 lipca Kygo wystąpi wraz z OneRepublic podczas The Tonight Show with Jimmy Fallon telewizji NBC.

Kygo wyjaśnia:

“Donna Summer to jedna z moich ulubionych artystek wszech czasów. Jej brzmienie i wokal są nie do zastąpienia. Jestem zaszczycony, że mogłem współpracować z taką ikoną podczas tworzenia remiksu ?Hot Stuff?. To jedna z tych piosenek, które potrafią w mgnieniu oka poprawić mi nastrój i mam nadzieję, że nowa aranżacja spełni taką samą rolę dla moich słuchaczy”

 

https://www.youtube.com/watch?v=AqS4aNi0HQY

Oryginalny singiel z albumu ?Bad Girls? wyprodukowali Pete Bellotte oraz Giorgio Moroder. Magazyn Rolling Stone umieścił go na liście 500 Najlepszych Utwórów Wszech Czasów!

 

Oto drugi z remiksów, który jest o rok młodszy od wymienionego wyżej.

“September” dość często powraca w odświeżeniach. Tym razem, trudno się doszukać jakiejś szczególnej kreatywności w remiksie amerykańskiego DJ’a. W każdym razie dużo mniejszej niż w przypadku w/w “Hot Stuff”.

To Eric Kupper. Po prostu podrasowano nieco stopę, przez co ten już przecież dość stary utwór brzmi bardziej współcześnie. Dlaczego tylko tak? Być może chodzi o dotarcie do najmłodszego pokolenia.

Zresztą oceńcie sami jak to wygląda…. oto legendarny oryginał Earth, Wind & Fire.

?September? to piosenka zespołu Earth, Wind & Fire wydana jako singiel w 1978 roku. Początkowo jako utwór do płyty “The Best of Earth, Wind & Fire, Vol. 1”, odniósł duży sukces komercyjny i osiągnął 1. miejsce na liście przebojów US Billboard Hot R&B Songs, 8. miejsce na US Billboard Hot 100 i 3. miejsce na brytyjskiej liście singli. Piosenka pozostaje podstawą twórczości zespołu i była wielokrotnie samplowana, nakładana, remiksowana i ponownie nagrywana.

 

 

Zobacz remix 2020 Public Enemy

 

 

Exit mobile version