DJ Raport blog
Home POLECAMY PREMIERY EXTRA HUMAN 👏Miles & Miles przerabiają The Killers na przyjemną taneczną nutę

HUMAN 👏Miles & Miles przerabiają The Killers na przyjemną taneczną nutę

To odświeżenie może podobać się na naszych parkietach. Chodzi o przebój grupy The Killers pt. “Human”. Oto wersja ekipy w składzie: Miles & Miles i Julian Perretta

 

Nowa wersja “Human” dotarła już w kilka dni do Top 20 Digital DJ. Cechuje go prostota i przyjemna melodia. Ta druga to oczywiście zasługa oryginalnych autorów ( o tym niżej), a ta prostota 2022 to dzieło duetu Miles & Miles i bardziej znanego wokalisty Juliana Peretta.

 

Utwór wyprodukowali nieznani nam producenci Miles & Miles. To duet producencki z Hamburga, w Niemczech. “Human” w tej nowej wersji trudno nawet zdefiniować jako House. To melodyjna muzyka dance, z odrobina minimalizmu, bo fajnie wpłynęło na klimat. Motyw przewodni utworu jest prosty, ale chwytliwy.

Wokalnie znakomicie zadaniu sprostał Julian Perretta. Możecie go kojarzyć między innymi z udanego coveru “Seven Nation Army” (2021), z Gaullin. Także z autorskiego “Miracle”, wydanego już dość dawno, bo w 2016 roku.

Oryginał

? Human ? to piosenka amerykańskiego zespołu rockowego The Killers . Napisany i wyprodukowany przez członków zespołu i współprodukowany przez Stuarta Price‘a.
Przypomnijmy, to producent znany głównie z tego, że wyprodukował taneczny album Madonny i całe mnóstwo innych, jak choćby Dua Lipy.
To istotne, bo The Killers to grupa rockowa. Tymczasem jak widzicie na poniższym wideo, “Human” to taki prawie dyskotekowy utwór.

Trezba jednak tez powiedzieć, że The Killers nagrywali kawałki w stylu tzw. tanecznego rocka.
Sam “Human” został wydany jako pierwszy singiel z trzeciego studyjnego albumu grupy “Day & Age”. (2008).
Otrzymał generalnie pozytywne opinie krytyków muzycznych , chwaląc kompozycję, wpływy muzyczne i produkcję. Była to trzecia piosenka zespołu, która znalazła się w pierwszej piątce brytyjskiej listy przebojów singli . Był to ich pierwszy hit w pierwszej dziesiątce w Holandii (najlepiej na 2 miejscu).
W skład zespołu wchodzili: Brandon Flowers, Dave Keuning, Mark Stoermer i Ronnie Vannucci. Na okładce singla figuruje wizerunek tego pierwszego, który jest liderem zespołu.
Exit mobile version