DJ Raport blog
Home CHARTS INTO THE GROOVE 🚀 You can dance remix najciekawszym remiksem maja

INTO THE GROOVE 🚀 You can dance remix najciekawszym remiksem maja

You can dance edit – tak nazywa się zremasterowana wersja słynnego przeboju Madonny “Into the groove”. Na ile jest ona nowa? Spróbujmy ustalić.

 

Utwory Madonny tworzą historie muzyki tanecznej XX wieku, ale co jakiś czas tez powracają w mniej lub bardziej typowy sposób. Tym razem jest to mniej typowe działanie, które dało okazję do odświeżenia “Into the groove”. Zrobiono to jednak zupełnie inaczej niż można by się spodziewać. Wersję 2022 nazwano “You can dance remix”.

Remastering czy remiks?

Okazuje się, że nasi DJ’e docenili ją. Pytanie tylko czy to wygrał sentyment do utworu czy ocena roboty producenckiej. Na pierwszy rzut ucha można powiedzieć, że to tylko ten pierwszy.

Wydaje się jednak, że w studio nagrano niektóre ślady jeszcze raz imitując ich brzmienie możliwie jak najwierniej. Postawiono większy akcent na stopę, ale zostawiono też dochowano wierności jej brzmienia. To samo dotyczy instrumentów klawiszowych.

Rekord

Madonna po raz kolejny przeszła do historii, bo jest pierwszą i jedyną artystką, która ma 50 numerów jeden w jakimkolwiek zestawieniu na Billboard.

Z okazji ustanowionego, historycznego rekordu Madonna objęła artystyczną kuratelą dwie kompilacje. Pierwsza, “FINALLY ENOUGH LOVE: 50 NUMBER ONE”. To jej hity nr 1, ale druga ma 50 nagrań i ulubione remiksy jej piosenek Dance Club Play chart.

Drugi zestaw to skrócona, 16-utworowa wersja zatytułowana po prostu “FINALLY ENOUGH LOVE”.

Kolekcja ukaże się 19 sierpnia 2022 na 3 płytach CD oraz w limitowanym nakładzie na 6 płytach winylowych, ale wyjdzie coś jeszcze. Skrócone, 16-utworowe dzieło “FINALLY ENOUGH LOVE” w formacie cyfrowym ujrzy światło dzienne 24 czerwca 2022.

 

Digital DJ Top remix (1.05. – 1.05.2022)

1.Madonna – Into The Groove (You Can Dance Remix Edit)4,38
2.Jack Wins – Queen (Qubiko Extended Remix)4,08
3.Alok, Bastille – Run Into Trouble (Jonas Blue Extended Dub Mix)3,67
4.Goya Menor & Nektunez – Ameno Amapiano (Remix) (David Guetta Remix)3,36
5.John K x Sigala – A LOT (Extended Remix)3,36
6.Regard x Years & Years – Hallucination (Navos Extended Remix)3,22
7.Megan Thee Stallion & Dua Lipa – Sweetest Pie (David Guetta Dance Remix)3,20
8.Jax Jones, MNEK – Where Did You Go (Jamie Roy Remix)3,05
9.Mabel, Jax Jones, Galantis – Good Luck (D.O.D. Remix)3,00
10.House Of Virus x Jimi Polo – Better Days (GUZ Extended Remix)2,90

 

 

Exit mobile version