DJ Promotion
Strona główna AKTUALNOŚCI Kalima Minou – Shanguy po arabsku, angielsku i…

Kalima Minou – Shanguy po arabsku, angielsku i…

„Kalima minou” to tytuł w arabskim języku, a cały utwór zaśpiewany jest w trzech językach. Ale to nie jedyna zaleta nowego kawałka Shanguy, którem towarzyszy tym razem Mark Neve.

 

Nowy utwór Shanguy , o arabsko brzmiącym tytule, „Kalima minou” powstał we współpracy z DJ i producentem, który nazywa się Mark Neve. Nie  spowodowało to zasadniczej zmiany stylu czy nawet klimatu utworu. Oto wideo.

 

Trójka na wideo to  Shanguy i Mark Neve oraz wokalistka Shady Fatin Cherkaoui. Utwór ma klimat charakterystyczny dla brzmienia Shanguy, a więc przede wszystkim poprowadzona linia melodyczna utworu, tworząca romantyczny klimat, połączona z wyrazistym, ale „miękkim” beatem, zahaczające o Slap House, ale tylko częściowo, przez co słuchacz nie będzie miał wrażenia, że ma do czynienia z kolejna kopią popularnego (aż nadto) schematu.

Producenci wprowadzili coś extra, bo nieco „przybrudzony” lajt motyw. Wokalnie – Shady – spisuje się jak należy, a pomysł zaśpiewania w trzech językach – może nie oryginalny – ale na pewno bardzo wzbogacający całość. Zobaczcie fragment tekstu na samym dole.

70 milionów wyświetleń na Youtube, 42 miliony streamów na  Spotify, czy 7 milionów na Shazam i ostatni singiel- „Désolée (Paris/Paname)” pokrył się w Polsce podwójną platyną – to zobowiązuje. Czy Shanguy dopisze ten utwór do kolekcji , w której już sa m.in. „La Louze” i „King Of The Jungle”?

Być może nie osiągnie takiej popularności jak ten pierwszy, bo to trudne do pobicia, ale na pewno ubarwia repertuar producenta.

fragment tekstu

J’entend la nuit, dire ton nom
Vant que tu m’appelle
Tu est dans ma tête hun

Je sais pas quoi ni comment
On se parle appeine
Mais je sent te lèvres sur moi

Même si tu dis que c’est pas le moment
Que je suis pas ton père et de te laisser faire

Tout le monde me dit que c’est perdu d’avance
Que tu veux faire la fête
Well

alors on party like insane
Say out loud your name
(Uh)/(c’est) Kalima Minou-ou ….

 

zobacz DALIDA – Shanguy & Marnik

zobacz NRD1 wygrywa REMIX TYGODNIA

 

 

 

 

 

Exit mobile version