DJ Raport blog
Home PREMIERY Krimsonn, Damien N-Drix & MorganJ, 4 Strings, Qlank, BigNoise> EDM TYPY

Krimsonn, Damien N-Drix & MorganJ, 4 Strings, Qlank, BigNoise> EDM TYPY

W tym tygodniu premiery spod znaku mocniejszej muzy przebijają oryginalnością premiery House. Mamy tu mieszane bardzo szerokie spektrum gatunków, od dance po muzykę klasyczną. Oto Krimsonn ft. Sara Langfeldt, Damien N-Drix & MorganJ, 4 Strings, Qlank i BigNoise.

 

Przedstawiamy pięć ciekawych utworów , które pokazują w jak wielu kierunkach rozwija się muza big room.Na początek coś po prostu przebojowego. Krimsonn jest młodym DJ-em / producentem z Salwadoru. Naprawdę nazywa się Carlos Rodolfo Herrera Ramos. Ma na swoim koncie kilka singli wydanych m.in. w Revelated Recordings, ale to pierwszy, który przedstawiamy u nas.

Chapter closed

 

Obecnie wydaje w labelu Dharma (KSHMR). Ten nowy utwór promuje EP-kę “Chapters EP”, która zawiera cztery utwory. Jak widać jest to klasyczny big room z pompką, ale także całkiem przebojowa mieszanka goa trance i dance. Tym razem Krimsonn  wspomagany jest przez bardzo dobrze śpiewającą wokalistę, która nazywa się Sara Langfeldt.

 


Francuski producent Damien N-Drix (Damien Sibilat) i Włoch MorganJ (Daniele Morganti) postanowili wziąć na warsztat klasyka ery swing “It Don’t Mean a Thing (If It Ain’t Got That Swing)” (1931) , który stworzył Duke Elington.  Brzmi to podobnie jak Parov Stelar, ale jest bardziej zakręcone i zdecydowanie ukierunkowane na big room. Produkcja zrobiona z pomysłem! Polecamy!

 


4 Strings – Take Me Away (BLR Remix) [OUT NOW] by Spinnin' Deep

Formacja 4 Strings zaliczana jest do pionierów muzyki Trance.  Dlatego warto zwrócić uwagę na każdy remiks, który przypomina ich utwory zaliczane do klasyki gatunku. Grupa została założona przez Carlo Resoorta i Jana De Vos.

Ich największy sukces to właśnie  ?Take Me Away (Into the Night)?, który osiągnął # 15 na brytyjskiej liście singli w maju 2002 roku. W sumie 4 Strings miało pięć różnych singli na brytyjskiej liście przebojów od grudnia 2000 do lipca 2004.  Remiks na rok 2020 to nietuzinkowa ambientowo-trance’owa produkcja przypominająca brzmienia sprzed kilkunastu lat. BLR to Leendert Wouter Bolier – fanom Trance znany jako Leon Bolier.

 


Oto jeszcze jeden znany motyw przypomniany na big roomową nutę. Qlank to Robert Taylor Barstead. Producent, który dopiero zaczyna swoją karierę, wziął na warsztat hit muzyki klasycznej Bethovena, który nazywa się “Dla Elizy”.  To dość odważne potraktowanie muzyki poważnej wypada ciekawie, jest tu mnóstwo sampli, jest pompka, jest hip-hop rap. Takie ciekawe rzeczy mogą się podobać.

 


I jeszcze jedna dość oryginalna pozycja – wariacja z bałkańskim motywem ludowym “El Balkanero”.  Klimat w okolicach muzy Techno, ale bardzo fajnie podany. BigNoise to producent z Włoch Simone Testa.

 

 

 

 

 

Exit mobile version