DJ Raport blog
Home PREMIERY Moss Kenna, Dayana, Prezioso i Henry Himself👏🙂coś na “lekką nóżkę”

Moss Kenna, Dayana, Prezioso i Henry Himself👏🙂coś na “lekką nóżkę”

Lekko, przyjemnie i do tańca – takich utworów wcale nie jest sporo, ale co jakiś czas znajdujemy te bardziej przebojowe. Oto znani i nieznani:  Moss Kena & SUPER-HI, Dayana, Prezioso x Vini Vici i Shibui i Henry Himself.

 

Pozornie nowoczesna muzyka pop oferuje nam sporo piosenek do tańca. Niestety większość z nich jest zbyt melancholijna, co tzw. parkiet raczej nie potrzebuje. Oto kilka przykładów muzyki na “lekką nóżkę”, a więc melodyjnych, nieskomplikowanych muzycznie i oczywiście tanecznych. Świetnym przykładem jest tu “Light it up”.

 

 

“Best for you” brzmi jak kilka charakterystycznie dla wytwórni [Global Records] , a więc słychać prostą romantyczną melodię , z obowiązkowo miłym wokalem. Coraz częściej jest to lekki house’owy beat. Tak jest właśnie w tym przypadku.

Dayana to znana nam z kilku singli wokalistka i autorka tekstów z Mołdawii, która w twórczości z powodzeniem łączy różnorodne gatunki muzyczne. Swoją karierę rozpoczęła jako niezależna artystka, gromadząc dziesiątki milionów streamów dzięki współpracy z topowymi europejskimi DJ?ami m.in.: UNKLFNKL, PHARA?H, Robert Cristian i Scot Rill.

 

“Drink & shout” [Sony Music] to utwór wg znanego nam schematu Goa dance, ale Prezioso x Vini Vici i Shibui podają go tym razem w nieco lżejszej formie.

 

“Utopia” [Play & Cue Music] to najświeższy przykład szwedzkiego podejścia do muzyki dance. W tym przypadku żywiołowo, jakby festiwalowo, ale też z nutą brzmień EDM. Fakt, wykonawca – Henry Himself –  pochodzi ze Szwecji, choć kawałek dotarł do nas z Niemiec.

 

 

Exit mobile version