DJ Raport blog
Home AKTUALNOŚCI LIKE A G6 ⚡⚡mamy dwie wersje. Która ciekawsza, bo DJ’e mają swoją...

LIKE A G6 ⚡⚡mamy dwie wersje. Która ciekawsza, bo DJ’e mają swoją miarę

Czy to przypadek? Zaledwie w odstępie dwóch dni pojawiły się dwa odświeżenia tego samego kawałka sprzed lat. Ale czy dziś ktoś pamięta fenomenalny “Like a G6”? Jeśli nie, nic straconego. Nadrabiamy zaległość.

 

 

“Like A G6”, formacji Far East Movement feat. The Cataracs,  powstał zaledwie 14 lat temu, ale był bardzo oryginalny na swój moment.  Na dole go przypominamy, a teraz poznajcie dwie nowe wersje. To swego rodzaju pojedynek, bo która ciekawsza ?

Znany vs nieznana

Timmy Trumpet – ten Australijczyk to mega znany gośc. Nawet u nas bywał na łamach wielooookrotnie. Producent POLTERGST dał już o sobie znać, nie raz. To – Tobias Marx – producent z Niemiec.

Ta wersja “Like a G6” – jak mawiają – “daje do pieca”.

Nieznana, ale producenci znani.

O Girl On Couch słyszymy pierwszy raz, ale wspomniani producenci to już bardzo znany duet – Billen Ted (Paul Brennan i Thomas Holling). Przypomnijmy, że zremiksowali “Wellerman” (2021) , ale jeszcze większym hitem był “Come Around Again” , z Arminem Van Buurenem.

 

“Like a G6” w 2010

“Like A G6” pochodzi z repertuaru Far East Movement & DEV feat. The Cataracs. Powstałó w 2010 roku, ale właściwie to wcześniej, bo zawiera sampla.

 

Stworzyła go amerykańska grupa Far East Movement , z udziałem innych amerykańskich muzyków tj. Dev i The Cataracs.

Utwór osiągnął numer jeden na amerykańskiej liście Billboard Hot 100 przez trzy kolejne tygodnie. Poza Stanami Zjednoczonymi „Like a G6” znalazł się na szczycie list przebojów w Nowej Zelandii i znalazł się w pierwszej dziesiątce list przebojów w Australii, Kanadzie, Belgii, Holandii, Szwecji, Szwajcarii, Słowacji i Wielkiej Brytanii.

Wokal Dev w „Like a G6” jest samplem z jej poprzedniej piosenki „Booty Bounce”, napisanej i wyprodukowanej przez Cataracs. Samo „G6” w powstało z inspiracji, gdy Cataracs szukali rymu do wersu „Sippin’ sizzurp in my ride, like Three 6”. „G6”, co miało być nawiązaniem do prywatnego modelu samolotu Gulfstream IV , określanego jako „G4”.

 

Pierwsze oceny:

Na chwile pisania tego tekstu: Girl On Couch – 3.67 vs. Timmy Trumpet – 2,43. Jak widać popularność artysty nie przekłada się na ocenę, bo nasi DJ’e mają swoją miarę.

 

 

Exit mobile version