DJ Raport blog
Home AKTUALNOŚCI MACON, NICOLA FASANO, SHIP WREK producenci czerpią z dekady ’90

MACON, NICOLA FASANO, SHIP WREK producenci czerpią z dekady ’90

Temat brzmień popularnych na TikToku wraca jak przysłowiowy bumerang. Oto kilka premier, które  charakteryzują ten najnowszy trend. To wykonawcy na ogół ledwo co znani: Macon, Nicola Fasano x Salento Guys x Jaydan Wolf, Whip Wreck, Marten Horger i CHANEY.

 

Im szybciej ⚡, tym lepiej, ale to byłoby za proste. 🙂🙂🙂🙂 Producenci sięgają po “energię” do różnych muzycznych szuflad i szukają inspiracji. Pisaliśmy już o tym. Coraz częściej w oldschool, techno czy nawet eurodance. Na początek Madcon – producent nam mało znany, ale potęga na TikToku. Zobaczcie co On robi?!💥💥

 

Ma być szybko ⚡⚡⚡

Ten styl muzyczny nie ma jednej zdefiniowanej nazwy, ale niektórzy nazywają go “speed up”, a inni “energy house”.

Czy utwór “S&M” [Universal Music] nie przypomina Wam … 2 Unlimited? Przynajmniej w tej wersji o nazwie “HYPERTECHNO edit”, a słychać nawet wokalne zbieżności.

Macon (prawdziwe nazwisko Marco Marian Porombka) uważany jest za obiecującego wizjonera i pioniera współczesnej sceny EDM. Swoim specyficznym , nawiązującym do lat 90-tych brzmieniem techno, od początku 2023 roku urzeka miliony użytkowników TikToka.

Ten niemiecki DJ stworzył całą serię ?HYPERTECHNO? czyli remiksów hitów z pierwszej dekady XXI wieku. Podobno ma już 250 milinów streamów , w tym współpacę z Oliver Heldens’em, Sander Van Doorn’em, Moguai, a nawet legendarnym Nile Rodgers’em.

Tajemniczy projekt Chacel znamy z utworu “Raindrops” (2022), wydany razem z Sander van Doorn, Selva i Macon.

 

Nawet taki weteran wśród producentów , jak Nicola Fasano, nawiązuje. Do współpracy wziął producentów młodego pokolenia. To Salento Guys i Jaydan Wolf. W bardzo zabawnym utworze “Acapella” [Hexagon] jest pompeczka i dużo energii.

 

Niemiecki DJ Marten Horger prezentuje ?I’ll Behavior? [Spinnin’] , w którym słyszymy oldschoolow’ego sampla klasyka “Renegade master” – Wildchild – z 1995 roku.

Dużo tu progresji i energii!!

“Lost in the music” [Armada Music] otrzymujecie świetną dawkę oldschool piano house podanego w swojej energetycznej w formie i z wokalnymi samplami.

Ship Wrek tworzą producenci Tillis James Churchill III & Collin Joseph Maguire. Mają już bogaty dorobek, bo współpracowali m.in. z  Galantis i The Chainsmokers.

 

Szybko, szybko i… jeszcze szybciej. ⚡⚡🙂🙂 “Everything” [Armada Music] to kolejny utwór, w którym pobrzmiewają echa muzyki dekady 90 i nie tylko. To coś w rodzaju wymieszania eurodance w wersji “Hi energy”, ale ze współczesnym beatem i elektroniką.  Pod nazwą CHANEY działa brytyjski producent Theo Altieri.

 

 

 

Exit mobile version