DJ Raport blog
Home AKTUALNOŚCI MAMI MAMI Zobaczcie jak ALOK odczarowuje mega hit sprzed lat

MAMI MAMI Zobaczcie jak ALOK odczarowuje mega hit sprzed lat

Nowy trend rozwija się w najlepsze. Tylko w ten weekend mamy kilka ciekawych premier. Należy do nich “Mami mami”, którego tytuł niewiele wam powie. Udało nam się rozszyfrować, skąd pochodzi sampel, ale możecie też zrobić to sami. Śpieszymy w tym artykule z pomocą.  🚀🙂

 

 

Trochę musieliśmy “pogłówkować”, aby rozszyfrować co takiego wziął sobie na warsztat Alok i nazwał “Mami mami”. Najpierw posłuchajcie.

Alok w sprytny sposób zsamplował tylko fragment słynnego oryginału, którego krótką historię przytaczamy niżej. Pomysł producenta bardzo prosty, bo całą resztę spreparował już według swojego pomysłu. Dołożył lekką “pompkę” i … gotowe.

Szczerze mówiąc, to nie zrobił tego sam, bo razem z innymi – już mało znanymi producentami. Właściwie to są to tzw. producenci studyjni. Jak udało nam się wyśledzić są nimi Phil Scully i OHYES. Ten pierwszy pomagał produkcyjnie m.in. Diplo. Ten drugi współpracuje z Alok’em, na stałe, bo współprodukował m.in. hit “All By Myself“, z Sigala i Ellie Goulding. 

I jeszcze jedna ciekawostka, zdaje się oficjalnie nie podawana, wokalnie udziela się tu (dość skromnie, ale jednak)… James Arthur. To postać znana już z wielu hitów, np. z Sigala, ale też z Alokiem – w ostatnim “Work With My Love”.

Porównajcie

Aby porównać, musicie wykazać trochę wysiłku, bo nie jest to takie łatwe. Tu mozecie liczyć na nas. Oto oryginał, który firmują Timbaland, Nelly Furtado & Justin Timberlake. Nazywa się “Give It To Me”.

 

? Give It to Me ? to piosenka wykonywana przez amerykańskiego producenta, autora tekstów i rapera Timbalanda. Wydana była jako pierwszy singiel z jego drugiego albumu studyjnego “Shock Value”, w 2007.

Piosenka zawiera wokale kanadyjskiej piosenkarki i autorki tekstów Nelly Furtado i amerykańskiego piosenkarza i autora tekstów Justina Timberlake’a .

W Stanach Zjednoczonych ?Give It to Me? dotarła do #1 na liście Billboard Hot 100. Utwór odniósł również sukcesy w Wielkiej Brytanii, bo dotarła na szczyt. U nas także była bardzo popularna. Także na parkietach.

 

 

 

Exit mobile version