DJ Raport blog
Home POLECAMY PREMIERY EXTRA ONE on ONE SOFI TUKKER i THE KNOCKS sięgają w ulubione...

ONE on ONE SOFI TUKKER i THE KNOCKS sięgają w ulubione lata 70/80

SOFI TUKKER - z przodu, THE KNOCKS - w tyłu

Amerykański duet Sofi Tukker, od czasu do czasu, zaskakuje swoją muzyką. Tym razem, w “One on One”, sięgnął do dekady 70/80 mieszając lubiane u nas taneczne gatunki.

 

 

To już trzecia ich współpraca, bo wcześniej SOFI TUKKER i The Knocks nagrywali razem “Brazilian Soul” i “Best Friend”. Były to jednak zupełnie inne utwory niż ten najnowszy. “One on One”, przynajmniej z jednego powodu, może się u nas podobać.

 

 

SOFI TUKKER nie specjalizuje się w jednym wybranym gatunku muzycznym. Różne odmiany Pop i House music, Dance czy nawet alternatywa. Tym razem serwują jeszcze coś innego.

Tym razem duet połączył siły z innym amerykańskim duetem, który nazywa się The Knocks. Określa się jako specjalista od Nu disco. Działa już dość długo, bo przynajmniej od 2011 roku, ale większość słuchaczy skojarzy go z “Fireworks”. Chodzi o z Purple Disco Machine ft. Moss Kena. No właśnie, i tu dochodzimy do wątpliwości czy aby to nie jest jakaś kopia w ?One on One?.

Widać jednak pewną różnicę, bo “Fireworks” to taki kawałek funky disco house, a ten nowy – też jest Disco – ale ?One on One? bliżej do… Italo disco. To niuanse brzmieniowe, ale te z łatwością odkryją fani słynnego brzmienia dekady ’80. Dla polskiego słuchacza jest to różnica, bo bliżej nam do Italo disco niż do amerykańskiego Funky disco. Zresztą sami producenci nie kryją tego w swojej wypowiedzi.

Mówią o utworze:

ST:The Knocks są dosłownie jednym z powodów, dla których jesteśmy zespołem i za każdym razem, gdy współpracujemy, czujemy się wspaniale. Będąc znowu razem w studiu, czułem się, jakby przyjaciele się wygłupiali. Zabawnie było zagrać na tym dyskotekowym charakterze, czego nigdy wcześniej nie robiliśmy. To seksowna, skoczna piosenka o pożądaniu. Po prostu to kochamy i nie możemy przestać do tego tańczyć.

TK:?Jesteśmy naprawdę podekscytowani możliwością nagrania kolejnej piosenki z naszymi starymi przyjaciółmi, SOFI TUKKERem! Cofamy się w czasie z tą dwójką, znając ich, zanim jeszcze stworzyli duet. Wiele razem przeszliśmy i wydaje się, że zatoczyliśmy koło. Ta piosenka powstała po tym, jak wszyscy spędziliśmy wieczór w Nowym Jorku. Po tym jak nie widzieliśmy się przez długi czas. Byliśmy w klubie, w którym grało mnóstwo fajnego indie dance i italo disco, a następnego dnia weszliśmy do studia i zaczęliśmy nagrywać ten utwór?.

U nas

W chwili pisania tego posta “One on One” dotarł do Digital DJ top 50, a więc pewnością jego jakość dostrzegła już grupa naszych DJs. Do tej pory najlepiej był przyjęty na naszych parkietach “It don’t matter” (2021 Alok, Sofi Tukker & INNA) i “Summer In New York” (2022 Sofi Tukker), w remiksie Dubdogz & Selva. A w przypadku The Knocks, to oczywiście wspomniany “Fireworks“.

 

 

Exit mobile version