DJ Raport blog
Home PREMIERY REEZER i świetna przeróbka klasyka “Loneliness”

REEZER i świetna przeróbka klasyka “Loneliness”

“Loneliness” to utwór z tak zwanej klubowej klasyki, który co jakiś czas powraca w postaci remiksu lub coveru. Tym razem mamy tą drugą opcję. Oto Reezer i świetna przeróbka hitu Tomcrafta.

 

 

Naszą uwagę od razu zwróciła ta wersja, nie tylko z powodu wykorzystania znanego motywu. Wszak to klubowy klasyk. Autorem tego coveru jest Reezer.

 

Reezer to producent z Brazylii. Działa już dwa lata , ale dopiero teraz go zauważamy. “Loneliness” w wersji 2022 [Spinnin Records], to paleta bardzo ciekawie wygenerowanych brzmień. Klasyczny i dość lekki beat house dla kontrastu został “opakowany” przez techniczno-trance’owe brzmienia i krótką frazę wokalną. Całość zrobiona z pomysłem. ⭐👌⭐👌

 

O oryginale

już pisaliśmy dlatego tylko go przypominamy, w skrócie.

Thomas Brückner aka Tomcraft  to niemiecki DJ i producent muzyki elektronicznej.   Karierę muzyczną rozpoczął w wieku 18 lat w Monachium, występując jako DJ. Jego kariera ruszyła od 1996 roku kiedy zaczął współpracować z producentem o pseudonimie Eniac. Zaowocowało ich pierwszym wspólnym singlem pt.” Viva” i “Prosac”.

“Loneliness” ukazał się na singlu w 2002 roku i był to, jak pokazał czas,  największy przebój tego producenta. Utwór ten osiągnął sukces w całej Europie, np. #1 w Wielkiej Brytanii.

Tomcraft współpracuje do tej pory z wieloma artystami przy miksowaniu utworów oraz jest autorem licznych remiksów takich wykonawców jak np. Depeche Mode, Pet Shop Boys, Simple Minds, czy też Sonique.

 

 

Exit mobile version