DJ Raport blog
Home PREMIERY Od latynoskiego po elektroniczny klasyk czyli wybieramy najciekawsze odświeżenia tygodnia

Od latynoskiego po elektroniczny klasyk czyli wybieramy najciekawsze odświeżenia tygodnia

Przejrzeliśmy premierowe odświeżenia z ostatnich dni i zobaczcie co wybraliśmy. Klasyki dekady ’80 i ’90. Jest ciekawie! Coraz częściej zmienia się tytuł takiej przeróbki, bo kto by zgadł, że pod “Say no more” kryje się słynny szlagier latino?

 

 

Czasami wystarczy prosty pomysł muzyczny, aby kolejny raz zainteresować słuchacza czymś starym na nowo. Tak stało się z utworem “Sway”, który dziś przybrał tytuł “Say no more”. Posłuchajcie!

 

Klasyk muzyki “mambo” “Sway” to bardzo często przerabiana melodia, bo to znana przez pokolenia melodia.  Przypomnijmy , że powstał w 1953 roku. To anglojęzyczna wersja piosenki w języku hiszpańskim ?Quién será?? Już go przedstawialiśmy i to nie raz.

Czy zatem można jeszcze tu wymyśleć coś nowego muzycznie? Okazuje się, ze tak i to w prosty sposób. TCTS to producent Sam O’Neill, który już działa ponad 10 lat. U nas został zauważony w 2020 roku dzięki remiksowi “I Don’t Wanna Know” , dla Puncual.

A co prostego tu wymyślił? Charakterystyczny lajt motyw retro a la klasyczny “moog”. Genialne! Wokalnie w utworze udziela się Ellenor.

 

“The Boy is mine” znają wszyscy, bo to także nieraz przerabiany hit z 1998 roku, z repertuaru Brandy & Monica. Nowa wersja została przygotowana w stylizacji house dekady 90, ale z pewnymi brzmieniowymi pomysłami na nowoczesną nutę.  Co ciekawe, z basem w roli głównej.

Ethan Everton jest nam nieznany, ale Coopex już tak. To producent z Francji, znany z wielu utworów. LIANN to wokalistka z Wlk.Brytanii.

 

“Thinkin of You” czyli “I’ve been Thinking about You” – hit z repertuaru LondonBeat (1999). Dziś odświezył to francuski specjalista w temacie czyli Laurent Siemeca. Oryginału on nie zastąpi, ale znacznie lepiej będzie pasował do klubowego/jouse’owego dj seta.

 

Po dobrym przyjęciu nowej wersji Mike Williamsa “Living on video” (Trans X – 1986) dziś mamy inną wersję , o innym tytule “Set me free”. Blow Up Inc. to ekipa DJ’ów i producentów z Francji, Włoch i Hiszpanii. Możecie ich kojarzyć z przeróbki “Comanchero”. Wokalistka Polina Grace to Hiszpanka.

 

 

Exit mobile version