DJ Raport blog
Home AKTUALNOŚCI STAN POGODY- Skytech remiksuje hit Anny Jurksztowicz

STAN POGODY- Skytech remiksuje hit Anny Jurksztowicz

Wokalistka, którą większość z nas kojarzy z piosenek do takich seriali jak np. “Na dobre i na złe” czy “Ranczo”. I tak śpiewa już 35 lat. Okazuje się, że Anna Jurksztowicz należy do tych artystów, którzy nie boją się wyzwań. A takim jest dla Niej taneczny remiks “Stan pogody”, zrobiony przez Skytech’a.

 

W Jej bogatym dorobku znalazła by się jeszcze nie jedna piosenka do zremiksowania, ale wybór padł na “Stan pogody”. Oto nowiótki taneczny remiks, a przy okazji przypominamy historię tego utworu.

Czy to już prawdziwy boom na robienie remiksów polskich utworów? Całkiem możliwe. Przede wszystkim cieszy nas fakt, że dotyczy utwory sprzed lat. Dzięki temu młode pokolenie może poznawać przeboje swoich rodziców, a nawet dziadków.

Skytech właściwie podszedł do tego wyzwania. Kolejny raz okazuje się, że śpiewany po polsku utwór może brzmieć – bez obciachu – w klubowym brzmieniu, choć bardzo lekkim jak na niego. Zobacz na przykład to z DJ Kubą & Neitan.

O oryginale

Utwór powstał w 1987 roku, ale teraz doczekał się lekkiego odświeżenia, pozostają jako typowa piosenka Pop.

 

?Stan pogody? to wielki przebój Anny Jurksztowicz, który w 2021 doczekał się nowej wersji i jest pierwszym singlem projektu ?Dziękuję, nie tańczę / 21? – reedycji z okazji 35-lecia legendarnej płyty. Cały album ukaże się wersji winylowej i CD, a także w formie koncertu telewizyjnego. Lata 80-te powracają z nową siłą!

 

O Annie Jurksztowicz

Zadebiutowała w 1975, jeszcze amatorsko, a w 1980 już profesjonalnie była wokalistką szczecińskiej grupy Music Market, specjalizującej się w muzyce gospel i spirituals. Po raz pierwszy wystąpiła jako solistka w 1985 na 22. Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, gdzie zdobyła pierwszą nagrodę za utwór ? Diamentowy kolczyk ?, która stała się jedną z Jej najbardziej rozpoznawalnych piosenek. Reprezentowała Polskę na wielu festiwalach muzycznych.

Współpracowała na estradzie i w nagraniach m.in. z Orkiestrą PRiTV Zbigniewa Górnego i grupą Sami Swoi. W latach 80. występowała z zespołem Bolter (tym od “Daj mi tę noc”).

Na przełomie lat 80. i 90. wzięła udział w serii koncertów Dyskoteka Pana Jacka, organizowanych przez Jacka Cygana. Jej wielkim dziecięcym przebojem przed laty była piosenka ?Zima lubi dzieci?. Nagrała piosenki do filmów i seriali TV, takich jak Kingsajz, W pustyni i w puszczy, Puchatkowego Nowego Roku, Prosiaczek i przyjaciele, Kubuś i Hefalumpy, Czułość i kłamstwa (Wizja Jeden, Polsat), Matki, żony i kochanki, Na dobre i na złe czy Ranczo.

W 2020 roku premierę miała jej jubileuszowa płyta pt. “Jestem taka sama”, wydana z okazji 35-lecia działalności artystycznej, zawierająca 14 premierowych kompozycji.  Album promowały dwa single: ?Kochanie, ja nie wiem? nagrany z gościnnym udziałem Andrzeja Piasecznego, i tytułowy ? ?Jestem taka sama?, który we wrześniu wykonała podczas konkursu Premier w ramach 57. KFPP w Opolu.

To w wielkim skrócie o życiorysie tej artystki.

 

zobacz Skytech wygrywa Top remix

Exit mobile version