DJ Raport blog
Home POLECAMY PREMIERY EXTRA SUNNY LAX – WAVES ⭐⭐ Czy “Dream Trance” wróci na salony?

SUNNY LAX – WAVES ⭐⭐ Czy “Dream Trance” wróci na salony?

Oto kolejna premiera z gatunku EDM, który od dość dawna zaniedbywaliśmy, ale staramy się nadrobić zaległości. Tym bardziej, że muzyka trance robi się znów ciekawa. Przyczynia się do tego m.in. label “Enhanced”.

 

Sunny Lax, artysta związany z gatunkiem muzyki elektronicznej, przedstawia swój nowy utwór “Waves”. Ten kawałek wpisuje się w gatunek dream trance, który u nas jest popularny dzięki słynnemu “Children“. Tu jest spokojniej i bardziej klimatycznie niż w przypadku “Uplifting“. W niniejszym artykule przyjrzymy się, co czyni , akurat ten kawałek godnym uwagi.

 

 

Co sprawia, że “Waves” wyróżnia się na tle innych produkcji EDM? Przede wszystkim, jest to subtelne połączenie klasycznych elementów dream trance z nowoczesnymi technikami produkcji.

Sunny Lax nie stara się na siłę przełamywać granic czy zaskakiwać nieoczekiwanymi zwrotami akcji. Zamiast tego, skupia się na dopracowaniu każdego szczegółu, tworząc utwór, który jest zarówno złożony, jak i dostępny dla szerokiej publiczności.

Sunny Lax – co tu ciekawego?

Nastrojowość utworu “Waves” jest jednym z jego kluczowych aspektów.  Producent skupia się na tworzeniu przestrzeni, która sprzyja relaksacji i introspekcji. Choć może to nie być rewolucyjne podejście do tworzenia muzyki trance, to jednak efekt końcowy jest harmonijny i estetycznie przyjemny.

“Waves” wpisuje się w dotychczasowy styl Laxa, jako kolejny solidny dodatek do jego portfolio. Nie stawiając utworu na piedestale, warto docenić jego miejsce w kontekście pracy artysty i wytwórni Enhanced Progressive.

Utwór może nie zdefiniować na nowo gatunku, ale z pewnością jest kompetentnym dziełem, które znajdzie swoich odbiorców.

Podsumowanie

SL i “Waves” przypomina nam, że muzyka elektroniczna nie musi zawsze ścigać się za nowością, aby być wartościową. Przez swój powrót do podstaw dream trance, utwór ten oferuje coś, czego czasem brakuje w szybko zmieniającym się krajobrazie EDM: spójność, głębię i emocjonalny ładunek.

“Waves” nie tylko wzbogaca dyskografię Sunny Laxa, ale także stanowi wartościowy wkład w gatunek muzyki elektronicznej, podkreślając znaczenie emocji i atmosfery w tworzeniu trwałych, pamiętnych doświadczeń muzycznych.

Warto dodać, że singiel ten jest debiutem tego węgierskiego producenta na łamach naszego serwisu dla DJ-ów – DigitalDJ.pl

 

 

Exit mobile version