DJ Raport blog
Home RECENZJE THE DJ EP (Vol. 01) – ATB zmienia brzmienie i startuje z...

THE DJ EP (Vol. 01) – ATB zmienia brzmienie i startuje z serią wydawniczą

Po udanym powrocie w 2021 roku, dzięki “Your Love (9PM)”, Andre Tanneberger wydaje tzw. EP-kę z trzema nowymi utworami i jednym remiksem. Nazwał ją “The DJ EP (vol.01)”.

 

Vol. 01, a więc mamy nowy etap jego długiej już działalności i otwarcie w postaci nowej serią wydawnictw. Nazywa się “The DJ EP”. Tą pierwszą otwiera ten utwór.

“You’re the last thing” robi dobre wrażenie, bo ATB proponuje coś nowego i zarazem świeżego brzmieniowo. To już nie jest to klasyczne jego brzmienie, ale coś czemu bliżej do Dream Trance. To brzmienie wykreowane w latach 90-tych przez nieżyjącego już włoskiego producenta Roberta Milesa.

Trzeba jednak powiedzieć, że  Andre jest na tym polu kreatywny i nie absolutnie nie kopiuje charakterystycznego brzmienia sprzed lat.

?The DJ EP Vol. 01? i zawiera w sumie trzy premierowe tytuły oraz remiks “Your Love (9PM)”, który tu zaznaczmy, że jest autorskim.

Pod szyldem Sequential One ukrywał się kiedyś (80-te), właśnie ATB, jego kolega Woody Van Eyden i jeszcze inni ich znajomych.

ATB Mówi

– Podczas pandemii, kiedy nie odbywały się żadne koncerty, bardzo tęskniłem za kontaktem z publicznością i wykonywaniem muzyki na żywo. Dlatego zdecydowałam się stworzyć serię EP-ek w stylu ?ATB – The DJ?. Poza singlami i albumami, mogę dzielić się moją ukochaną taneczną muzyką. Dla tych, którzy nie mogą dotrzeć na moje koncerty, to szansa by poczuć atmosferę występów ATB. ?ATB – The DJ EP Vol. 01?, jak wskazuje tytuł, to dopiero początek.

 

Zawartość

1. You’re The Last Thing I Need
2. Starfire
3. Forward Ever
4. Your Love (9PM) – Sequential One remix

 

Exit mobile version