DJ Raport blog
Home TYLKO POLSKA MUZYKA WODOSPADY Doda znów taneczna. Recenzujemy Jej nowy album

WODOSPADY Doda znów taneczna. Recenzujemy Jej nowy album

Po bardzo dobrym przyjęciu tanecznego “Melodia ta”, Doda znów pokazuje nam swoje taneczne oblicze w kolejnym utworze “Wodospady. W tych dniach wyszedł też nowy album wokalistki. Poznajcie naszą opinie o “AQUARIA”.

 

Po próbach angielskojęzycznych piosenek takich jak np. “Fake love” czy “Don?t Wanna Hide”, Doda zaczęła śpiewać po polsku. Najnowszy przykład to właśnie wydany “Wodospady“.

Wodospady

Ta zmiana zdecydowanie wyszła wokalistce na dobre, ale trzeba przyznać, że te ostatnie utwory producencko brzmią dużo lepiej.

Doda właściwie zawsze śpiewała dbając o jakość. Także i w “Wodospady” brzmi fajnie , emocjonalnie i , jak to się mówi, pozytywnie. Elementem newralgicznym jest tu sama produkcja , house’owy aranż, który zdarzało się nam nawet bardzo słabo oceniać.

Tym razem odpowiadający za produkcję Tom Martin i Hotel Torino (Dominic Buczkowski-Wojtaszek i Patryk Kumór) wypadają przyzwoicie. Tylko dlaczego znów zapomniano o DJ’ach czyli tzw. wersji extended. To bardzo nieprofesjonalne, gdy robi się utwór house. Na zachodzie, taka sytuacja jest prawie nie spotykana. 

Album AQUARIA

Właśnie ukazuje się jej kolejny solowy album Dody, który nazywa się “AQUARIA”.

Na tym czwartym już solowym albumie, Doda jak nigdy rozlicza się ze swoimi demonami. Z wrodzoną precyzją Wodnika łączy bolesne słowa, bo są niczym kartki z pamiętnika.

Na płycie znajdziemy utwory takie jak ?Fake Love? , “Don’t wanna hide” czy ?Melodia ta? , który ciągle jest popularny na naszych parkietach. Ten ostatni powstał w angielskiej wersji jako ?My Melody?.

Odpalam album i… co widzę… wersje “extended”. A więc to nie producenci zapomnieli o nich… 🙁🙁 Słucham tych wersji i uszom nie wierzę – producenci nie wiedzą jak się robi wersję extended i po co ona jest. Dlaczego? Bo zaczyna się od… wokalu 👎👎

Pomińmy to i posłuchajmy dalej. “Girls to buy” – takie r’n’b – brzmi nieźle. Bardzo fajne wokale duetu Doda + Maria Sadowska. Wow, słychać nawet rap. No, no, no…

Nr 04 to taki lajtowy vocal housik. Po polsku, przyjemnie, linia basu przyzwoitej jakości, choć słychać różnicę względem topowych produkcji gatunku.

“No rush” to próba podejścia w kierunku tech-house. Średniej jakości linia basu (Jhn McFly), ale całość brzmi ok.

Kolejny czyli 07 to delikatne podejście do piano house, ale w sumie to wyszła piosenka pop house. 08 to ballada.

“Drinking” to próba podejścia do minimal house. Tu czuć już przyzwoitą stylistykę klubową.

Utwór 10 to bardzo trafnie wmontowana w zawartość albumu zmiana klimatu, bo tu w kierunku future pop.

Nr 12 to “Zatańczę z aniołami” bardzo dobrze zaaranżowany kawałek, a w tle słychać inspiracje Slap house. Od razu czuć, że jest fajny lead czy, lub jak kto woli lajt motyw, ciekawy tekst. Czuć potencjał przyszłego przeboju.

W 13 słychać od razu ciekawy pomysł brzmieniowy, bo w motywie głównym ciekawie spreparowane “lekkie wykręcenie”. Doda śpiewa emocjonalnie co bardzo dobrze koresponduje ze wspomnianym brzmieniem.

W “Waterfalls” jest tanecznie i po angielsku. Taki średniak , ale wokal , jak zwykle, powyżej średniej.

Zaskakuje kolejny kawałek, który nazywa się “Riotka”. Lekki pop-rockowy, ale taneczny kawałek z charakterystycznym lajt motywem wokalnym, może stać się w przyszłości hitem.

W “High Life” słyszymy kolejny “ukłon” w kierunku lekkiego rocka. Całość zamyka podobny “Nie pytaj mnie”, bo i tu Doda sprawdza się w tanecznym pop-rockowym stylu.

Reasumując,

warto zapoznać się z albumem “AQUARIA”, aby samemu wyrobić sobie – jak sądzę – pozytywną opinię n/t repertuaru Dody w 2022 roku. Wiemy przecież, że w przeszłości bywało … różnie. Ja jestem na tak 👍. Kto wie czy ta płyta nie wyznaczy jakiegoś trendu w polskiej muzyce pop, a dokładniej w jej tanecznym nurcie.

 

Tracklista:

01. Fake Love
02. Don?t Wanna Hide
03. Girls To Buy ft. Maria Sadowska
04. Bez Ciebie chcę żyć wiecznie
05. Melodia ta
06. No Rush with Jhn McFly
07. Do It Like I Want It
08. Pewnie już wiesz
09. Drinking
10. Tylko Ty i ja
11. Wodospady
12. Zatańczę z aniołami

Bonus Tracks:
13. Chcę Cię coraz więcej
14. My Melody
15. Waterfalls
16. Just You And I
17. Riotka
18. High Life
19. Nie pytaj mnie

 

Exit mobile version