DJ Raport blog
Home TYLKO POLSKA MUZYKA Po polsku na wiosnę🍀☀🍀czyli kilka ciekawych premier na start sezonu

Po polsku na wiosnę🍀☀🍀czyli kilka ciekawych premier na start sezonu

U progu wiosny pojawiło się sporo ciekawych polskich premier do tańca. I nie jest to wcale disco polo czy latino. Poznajcie kilka premier godnych waszej uwagi, bo są to głównie tzw. nowe twarze.

 

 

Obserwujemy coraz więcej przypadków kopiowania linii melodycznych. Z drugiej strony – jest grupa ambitnych twórców. Skupiamy się na tych ostatnich. Znów pojawia się Tribbs z polskim wokalem Wersow, w “Nad wodę”. Z innej “bajki” – Pan Savyan – dostrzeżony przez naszych DJ’ów. I te ciekawie brzmiące wokalistki.

Nad wodę, Amaretto, … świeży powiew na wiosnę

Chyba Mikołaj się nie obrazi, jeśli ustąpi pierwszeństwa mniej znanym postaciom.

Oto ciekawy wokal, niebanalna aranżacja (inspirowana Depeche Mode?) i wyraźnie zarysowana stopa. “Na głos” [Universal Music]

Formacja o tajemniczej nazwie Clödie to nie debiutanci, ale pierwszy raz mamy okazję jej posłuchać. Najprawdopodobniej dlatego, że to grupa grająca rocka, założona w Częstochowie w 2012 roku. Co się wydarzyło, że nastąpiła zmiana brzmienia?  To efekt współpracy z grupą producencką Hotel Torino. To oni produkowali m.in. utwory Dody.

Warto pochwalić nie tylko samą produkcję, ale wokal, za który odpowiada Klaudia Trzepizur.

 

Jest też propozycja w stylu “Italodisco”. Czy udana? Tu zdania mogą być podzielone, ale już sam fakt zaśpiewania po polsku zasługuje na uwagę. Ale “W kolorku amaretto” [MUGO] nie muzyka jest najważniejsza, a  raczej jej komediowy aspekt. 😊😊😊

Pan Savyan to wokalista i komik, który wyróżnia się w gatunku tzw. komediowego popu. Swoją karierę rozpoczął w Polsce w 2023 roku i pomimo faktu, że polski nie jest jego językiem ojczystym, jego tik-tok hity zdobywają miliony wyświetleń.

Dima Savyan pochodzi z Białorusi, a kilka ostatnich lat spędził w Ukrainie. Startował w polskich eliminacjach do Eurowizji 2024. Zajął, chyba 18 miejsce, ale bardzie doceniają go nasi DJ’e, bo “W kolorku amaretto” dotarło do Digital DJ top 10.

 

 

“Nad wodę” [Warner Music] to kolejny bardzo ciekawy, naszym zdaniem, kawałek Tribbs‘a zrealizowany z polskim wokalem. Po sukcesie “Dzięki, że jesteś” , czas na kolejną wokalistkę.

Weronika Sowa aka Wersow to polska influencerka, youtuberka, piosenkarka oraz autorka tekstów. W 2013 założyła swój kanał w serwisie YouTube. W latach 2018?2022 była członkinią Ekipy Friza. To “Taka Sama”, który – jak do tej pory – najlepiej ocenili nasi DJs.

W 2021 roku wydała swój pierwszy solowy singiel ? ?Ktoś taki jak ty?. Otrzymała nagrodę ?Lider wśród polskich influencerów?. W 2023 wydała swój debiutancki album  “Wersow Store”.

 

I jeszcze wokalistka, której wróżymy sporą karierę.

 

Marta Bijan to wszechstronna artystka, bo nie tylko finalistka czwartej edycji programu “X Factor” (2014). Jest pasjonatką kina i tę pasję również przekuła w zawód: ukończyła Warszawską Szkołę Filmową i wyreżyserowała krótkometrażowy horror “Luna” (2019). Wydała też tomiki poezji oraz powieści m.in. bestsellery młodzieżowe “Muchomory w cukrze” oraz “Nocne godziny”.

Do tej pory wydała album “Melancholia” (2018) “SZTUKA PŁAKANIA” (2021).

W “Nie ma Cię tu” [Warner Music] słyszymy miłą melodię opakowaną tanecznym synth pop. Producentami są wymienieni już wyżej “Hotel Torino” czyli Piotr Zborowski, Dominic Buczkowski-Wojtaszek i Patryk Kumór.

 

 

Exit mobile version