DJ Raport blog
Home PREMIERY UN RAGAZZO UNA RAGAZZA 💥The Kolors znów na wesoło, a jak w...

UN RAGAZZO UNA RAGAZZA 💥The Kolors znów na wesoło, a jak w San Remo?

Kariera tej grupy nabrała już międzynarodowego rozpędu, a do tego właśnie w tych dniach, bierze udział w słynnym festiwalu piosenki, w San Remo. Czy wygrają tam z “Un Ragazzo Una Ragazza” ? Dziś już wiemy, że nie wygrali.

“ItaloDisco” ciągle jeszcze jest popularne, ale grupa The Kolors idzie za przysłowiowym ciosem. Ich nowy utwór nazywa się “UN RAGAZZO UNA RAGAZZA” czyli “Chłopak, dziewczyna”.

 

Un Ragazzo una Ragazza” to już nie to samo co ich wielki hit. Tamten stylizowany był muzycznie pod italo disco, a temu bliżej do italo funky disco. A cała reszta idzie, jak poprzednio – na wesoło.

Tak, przypominam sobie, było coś takiego we Włoszech, w dekadzie ’80. Taka alternatywa dla italo disco. Przykładem może być “Ma quale idea” (1981). Porównajcie!

Jeśli popatrzycie na klip to mamy “rodzynek”, bo jego bohaterką jest Blanka.

O czym śpiewają w “Un Ragazzo Una Ragazza”?

To historia pierwszego spotkania, podczas którego każda ze stron musi odłożyć na bok własne obawy, bo wypada zrobić pierwszy krok. Trzeba znaleźć odwagę, by odpuścić. Jest to dokładny opis tego szczególnego momentu, w którym głowa wydaje się zwalniać. Podczas gdy serce instynktownie przyspiesza, spróbuj znaleźć tę wyjątkową energię, która pomoże przełamać lody. Brzmi może nieco banalnie, ale optymistycznie.

W dobie portali społecznościowych, w których pierwsze spotkanie często zaczyna się od wirtualnego kontaktu z polubieniem lub wyświetleniem, The Kolors doskonale opisują te chwile za pomocą sugestywnych obrazów. Obrazów, które pozostawiają miejsce dla wyobraźni na temat tego, co może się wydarzyć po spotkaniu.

Jeszcze o nich

Przypomnijmy, The Kolors tworzą: Antonio Stash Fiordispino (wokalista i gitara), Alex Fiordispino (perkusja) i Dario Iaculli (bas). Zespół rozpoczął swoją działalność już w 2010 roku na undergroundowej scenie klubowej w Mediolanie. Ale przełom przyszedł później, bo w karierze było zwycięstwo w talent show “Amici”, w 2015 roku.

Ich pierwszy album “Out” promował hit “Everytime”. Płyta przez 13 tygodni z rzędu utrzymywała się na szczycie włoskiej listy sprzedaży. Drugi album, “You”, wydali w 2017 roku.

W singlowym “What happened Last Night” gościnnie pojawił się Gucci Mane. Nim podbili listy przebojów hitem “ITALODISCO”, Włosi wydali jeszcze single “Frida (mai mai mai)”, “Pensare male” (feat. Elodie), “Los Angeles” (feat. Gu? Pequeno) i “Cabriolet Panorama”.

 

Z ostatniej chwili….

Dziś wiemy, że w finale San Remo 2024 zajęli 16 miejsce, no, ale z festiwalami, wiadomo jak jest. 😊😊

 

Exit mobile version