DJ Raport zaprasza do lektury. Znajdziesz tu nasze rekomendacje na temat muzycznych premier

PET SHOP BOYS wracają wierni swojemu brzmieniu i pojawią się u nas

Już od jakiegoś czasu się zastanawiałem, kiedy to znów powróci nasz ulubiony w dekadzie ’80 duet producencki. Znów, bo tych powrotów było już kilka. Dziś jednak jest dodatkowy ku temu powód, a może dwa, bo Pet Shop Boys pojawią się w Polsce.

 

 

Tych ‘powrotów” Pet Shop Boys mieli kilka. ten ostatni, to chyba w 2016 roku. Dziś może być nieco inna sytuacja, bo do łask powróciło brzmienie synth pop, właśnie z lat 80-tych. Dowodem jest spora liczba premier, stylizowanych w tym kierunku. Jest nawet hit czyli “Out of Love“. Oto premierowy “Loneliness”.

 

Hmmm, wydaje sie, że brakuje w “Loneliness” jakiegoś nieco “ostrzejszego” dźwięku. Wtedy byłoby to mniej słodkie muzycznie. Tak czy inaczej, słychać wyraźnie, ze wokalista – Neil Tennant i klawiszowiec – Chris Lowe – są wierni swemu brzmieniu dekady ’80. Zresztą, nic innego po nich nie oczekujemy, bo w tym są mistrzami. Bardzo fajnie brzmią orkiestrowe aranżacje , w tle.

Album 2024

Pet Shop Boys wydadzą nowy album. Premiera “Nonetheless” 26 kwietnia 2024. Składającą się z 10 utworów płytę wyprodukował James Ford, znany ze współpracy z Depeche Mode czy Blur.

Materiał powstawał głównie w studiu producenta, w Londynie, z orkiestracjami i chórkami nagranymi w studiu “The Church”. Dzieło dostępne będzie w kilku formatach, w tym w wersji deluxe wzbogaconej o cztery bonusowe utwory – “Heart”, “Being boring”, “Always on my mind” i “It’s a sin”.

Jak mówią PSB:
  • Chcieliśmy, aby ten album był celebracją wyjątkowych i różnorodnych emocji, które czynią nas ludźmi. Od bardziej tanecznych utworów po surowe, przejmujące introspektywne ballady, z pięknymi aranżacjami smyczkowymi, każdy utwór opowiada historię i tworzy ogólną narracji płyty

Długa historia Pet Shop Boys

Z 50 milionami sprzedanych płyt, Pet Shop Boys są jednym z najbardziej utytułowanych brytyjskich duetów w historii. Od czasu pierwszego hitu – świętującego w kwietniu 40-lecie “West End Girls”, zespół utorował sobie niezwykłą drogę kariery.

“The Guardian”, w czerwcu 2020 roku uznał ten utwór za największy singiel numer 1 w historii Wielkiej Brytanii! Coś w tym jest. Takie kawałki jak “Always on my mind” ,  “It’s a sin” czy “Go west” słucha się dziś i tańczy – znakomicie.

Ostatnie trzy albumy Pet Shop Boys, nagrane z producentem Stuartem Price’em, zbiegły się w czasie z długimi trasami koncertowymi, podczas których grupa po raz trzeci wystąpiła na Glastonbury.

W Polsce

W ramach promocji albumu, duet zagra serię koncertów, w tym 3 lipca 2024 roku na COS “Torwar” w Warszawie.

 

 

Exit mobile version