DJ Raport blog
Home PREMIERY WATATI, SLOW LOW, BOOM BOOM BAM BAM to na pewno, na lato

WATATI, SLOW LOW, BOOM BOOM BAM BAM to na pewno, na lato

Łatwo wpadające do głowy tytuły i muzyka. Tak, to utwory z pewnościa na wakacje 2023. Posłuchajcie i oceńcie sami. Oto Karol G & Aldo Ranks, Jason Derulo, DJ Youcef & Shaggy ft. Richie Loop i Yng Lucas & Peso Pluma & David Guetta.

 

Czekamy wszyscy z niecierpliwością na jakieś tytuły już dziś aspirujące na “super hit lata”. Czy dziś go znajdziemy? Bardzo prawdopodobne! Na początek próbujemy rozszyfrować – co znaczy “WATATI”? Okazuje się, że to w języku … suahili. Druga piosenka – “Slow low” – ma w środku “lo lo lo”, a trzecia “boom boom”. To musi być już na lato 🙂🙂🙂☀☀☀,

bo reggae i reggaeton wchodzą do gry.

 

WATATI” to część ścieżki dźwiękowej do filmu “Barbie“, która ukaże się 21 lipca 2023 czyli tego samego dnia co film w kinach.  Karol G znany głównie z hitu , z Tiesto. Dziś to już światowej sławy artystka, bo stała się w ostatnim czasie nie tylko jedną z ikon popkultury, ale i jedną z najbardziej wpływowych gwiazd sceny latynoskiej.

Dwukrotna laureatka Latin GRAMMY i zdobywczyni 199 diamentowych certyfikatów w Stanach Zjednoczonych jest najlepiej sprzedającą się artystką z 77 miliardami streamów.

Wracając do samego “WATATI” , to przypomina on po części, niektóre wielkie hity Shakiry. Ma więc szansę podobać się u nas. Brakuje mu jedynie czytelnego (dla nas w Polsce) wokalnego lajt motywu, jak to było np. w “Despacito”. Ale jest wesoły muzycznie, z fajnym wokalem i świetnym – robiącym wrażenie – rapem w środku. To Aldo Ranks. To postać z Panamy.

Lajt motyw to jest to!

Jason Derulo już nie raz pokazał , ze może bez problemu śpiewać prostymi sylabami, jako lajt motywem. Tu śpiewa “lo lo lo…” , co brzmi bardzo fajnie. “Slow low” zaczyna się prosto tanecznie/dance’owo, ale uwaga – w środku zwalnia i wchodzi w reggaeton. A skąd to “lo lo”? A no, z … DE-RU-LO LO LO, jak wokalista śpiewa.

“Slow low” to zdecydowanie najciekawsza z ostatnich propozycji tego wokalisty i tancerza. Ma potencjał na przebój lata 2023. 👌👌

Może być jeszcze prościej

“Boom boom bam bam” – czy to już wystarczy, by zrobić hit? Raczej nie, ale w przypadku kawałka ekipy DJ Youcef, Shaggy i Richie Loop – nie ma mowy o kiczu. Mamy tu rasową mieszankę reggae i raggamuffin czyli rodem z Jamajki.

 

I jeszcze jedna, dość nietypowa w kontekście w/w repertuaru. No, bo nie wszyscy muszą lubić reggaeton.

David Guetta zremiksował utwór “La Bebe” Yng Lucas & Peso Pluma. To pewnie inspiracja Farruko i jego sukcesami.

 

 

 

 

Exit mobile version