DJ Raport blog
Home AKTUALNOŚCI EJ3000 – DJ’u,zagrasz Davida Guettę?NIE! Czy to protest song?

EJ3000 – DJ’u,zagrasz Davida Guettę?NIE! Czy to protest song?

Czy to może jakiś nietypowy protest song? To już każdy indywidualnie będzie musiał rozsądzić. Dlaczego akurat “protest song”? ⚡⚡⚡⚡ Może dlatego, że słynny producent zbyt często wydaje coś  nowego. Czy to właściwa teoria i o co właściwie chodzi tajemniczemu projektowi EJ3000? O tym i o samej muzyce przeczytasz niżej.

 

 

Przyznam, że się pomyliłem pierwszy raz słuchając tego utworu, bo myślałem, że to kolejny Davida Guetty. Pewnie nie tylko ja. Okazuje się jednak, że tajemniczy projekt EJ3000 poszedł zdecydowanie dalej w kwestii samego pomysłu, ale i muzyka jest całkiem sobie.

O więc więc tu dokładnie chodzi? Właściwie ten kawałek można nazwać protest songiem, tyle tylko, że David Guetta został tu wykorzystany do pokazania dość powszechnej bolączki wielu DJ’ów.  Chodzi nie o żaden protest song, ale o atakowanie grającego DJ’a w kwestii jakiejś piosenki.

Celowo piszę “piosenka”, bo chodzi głównie o utwory w mainstreemu czyli takiego, który zdominował listy przebojów i odtwarzają go media w częstotliwości więcej niż przeciętna.  Chodzi o  życzeniach dotyczących puszczenia konkretnej piosenki.

To koszmar DJa

Tajemniczy duet o nazwie EJ3000 (być może to ktoś znany i to nawet sam… David?). “Nein!” w tym utworze sugeruje jednak, że są to producenci z Niemiec. Serwują nam całkiem fajną kołyszącą muzykę EDM opartą na oldschoolowych elementach. I już z tego powodu warto

Całą resztę opartą na wesołym tekście (jest pokazany na w/w wideo) obrócono w żart, Chociaż prawie każdy DJ – także w Polsce – powie, że to prawda. Nawet na naszych kursach szkoleniowych , w DJ Promotion, uczymy jak sobie radzić z takimi sytuacjami, bo wiadomo… teoretycznie – “klient nasz pan”.

Z własnego doświadczenia mogę potwierdzić, że już w dekadzie ’80, kiedy ja grałem dyskoteki , spotykałem się z sytuacjami, że ktoś prosił (i płacił) o zagranie 5x pod rząd np. “Ciao Siciliano” 🙂🙂🙂☹☹☹. W końcu znajdowałem na to sposoby.

Wracając do teraźniejszości, sami EJ3000 tłumaczą swój pomysł muzyczny.

Jak mówią:

  • utwór w żadnym wypadku nie jest krytyką mistrza muzyki dance: ? To nasz hołd dla wielkiego gwiazdora. Uwielbiamy jego bity, styl, ruchy ? wszystko związane z Davidem Guettą sprawia, że czujesz się jak tytan.“Tytan” czyli “Titanium” czyli jeden z popularniejszych utworów w repertuarze Davida Guetty. Najważniejsze, aby było dalej jak w legendarnym utworze GOD IS A DJ.

 

 

Exit mobile version