Home AKTUALNOŚCI Weekendowy kurs DJ Promotion #41 zakończony. Oto relacja

Weekendowy kurs DJ Promotion #41 zakończony. Oto relacja

Nasz podcast na kursie

Weekendowy kurs DJ Promotion to nowe wyzwanie jakie sobie postawiliśmy, bo zwykle szkolenia DJ Promotion trwały tydzień. To “zwykle” działo się już 26 lat.

 

 

Można było czekać do okrągłej “50”, ale uznaliśmy, że “41” to też dobry moment na zmiany. Nie bez znaczenia była oczywiście pandemiczna rzeczywistość, z która żyjemy już prawie dwa lata. Ale weekendowy kurs czas było w końcu zacząć, bo go raz przełożono.

O wyborze miejsca zdecydował po części sentyment, bo wybrany obiekt noclegowo-szkoleniowy wykorzystany był na kursie … nr 2 czyli w Ostrowie Wielkopolskim. A więc bardzo dawno temu. Okazało się, że to miejsce zyskało przez lata na atrakcyjności pobytowej. To może drugorzędna kwestia, bo w końcu spotkali się tam ludzie nie na weekendowy wypoczynek, ale intensywne zajęcia.

Trzeba przyznać, że intensywność zajęć kursu weekendowego jest zdecydowanie większa niż tygodniowego, gdzie jest więcej czasu na przekazanie wiedzy. Z tego to właśnie powodu było to wyzwanie, bo na kursach DJ Promotion zawsze serwowało się sporo wiedzy.

Zmiana formatu

Dlatego niedawno zdecydowaliśmy się sformatować nasz kurs do zajęć eventowych, oddając nieco pola do działania naszym kolegom z innych firm, którzy robią nieco innego formatu szkolenia, godne polecenia.

weekendowy kurs _ szkolenie miksowaniePozostawiono jednak kursantom wybór stopnia zaawansowania. Jeśli ktoś chciał “od zera” – przyjechał dzień wcześniej. W tym jednym dniu zajęcia były poświęcone podstawom technicznym, a w drugiej części dnia – eventowego miksowania. Tu gościem był DJ Brave, który ma za sobą te największe imprezy. Nawet Festiwal w Sopocie. To może mało, ale cóż – to wersja weekendowa. Szersza będzie dostępna latem.

Drugi dzień to tematyka w 100% eventowa, choć na przykład kwestia promowania się czy streamowania w internecie to zagadnienie interesujące właściwie wszystkich. Tutaj ludzie z DJ Promotion maja już bogate doświadczenie, ale bezkonkurencyjnym wykładowcą jest znany wam Bartek “D Bomb” Padyasek.

Podobnie kwestia prawa autorskiego. “Nie taki diabeł straszny” – powiedziałem kursantom na dość krótkim wykładzie i dodałem: “A nie chcecie na tym zarobić?” Finalnie wywiązała się jednak dość emocjonująca dyskusja. I bardzo dobrze, bo każda metoda jest dobra aby ogarnąć ten z pozoru stresujący temat.

Nasz podcast na kursie

Gdybym miał zgadywać, która tematyka najbardziej przyciągnęła ludzi na zajęcia, powiedziałbym “organizacja eventów okolicznościowych i ich prowadzenie”. Tutaj nasz wykładowca Mirek “DJ Pero” Per prześciga w tym zagadnieniu pewnie wszystkie tego typu kursy w Polsce.

Nieocenioną postacią wśród naszych wykładowców jest też DJ Tomson. To On ma “na sumieniu” niejednego człowieka, który “zaraził” się nie covidem-19, a… winylami.

Już teraz możecie także posłuchać naszego podcastu After weekend #28 (obok tego artykułu). Tam uczestnicy opowiadają jak zaczynali, czy się stresują i o wielu innych kwestiach.

Egzaminy i wyniki

Na samym końcu był test egzaminacyjny online. Tu trzeba powiedzieć, że więcej niż 50% osób nie zaliczyło go. To zdecydowanie poniżej średniej dotychczasowych egzaminów na certyfikat DJ Promotion. Nie zamyka to drzwi do ponownego zdawania.

Cóż, prawdopodobnie niecałe trzy dni to jednak za mało, by przyswoić sobie podstawy, choć część zagadnień należało do tzw. wiedzy ogólnej tego zawodu.

Oto pierwsze fragmenty filmowe naszych zajęć, a dokładnie  egzaminu. Specjalna playlista na YT.

Pytacie już o kolejne terminy szkoleń pn. “Weekendowy kurs DJ Promotion“. Podamy je na naszych łamach i dedykowanej stronie tutaj.

Oto osoby, które zdały egzamin na certyfikat DJ Promotion.

Kategoria B

  • Jakub Antkowiak
  • Daniel Peciak
  • Michał Piekarski

Kategoria C

  • Rafał Łukaszewski
  • Hubert Wojciechowski
  • Hubert Wlazły
  • Andrzej Morawski
Gratulacje!
Exit mobile version