DJ Raport blog
Home AKTUALNOŚCI WHISTLE ⭐ Jax Jones znów robi dobrą robotę

WHISTLE ⭐ Jax Jones znów robi dobrą robotę

“Whistle” – no tak, czy to jest gwizdane? Zgadza się, ale to nie jest kolejna słodziutka piosenka do podgwizdywania. Wyjaśniamy dlaczego.

 

Do tej pory najbardziej przebojowe gwizdanie “wygwizdał” FloRida, ale dziś Jax Jones i wokalista Calum Scott prezentują ?Whistle?. Od razu widać, że JJ nie “odwala roboty” tylko robi to w bardzo przemyślany sposób. Poznajcie szczegóły.

 

Jax Jones ma bardzo dobrą umiejętność kompozytorską do łączenia house’owego beatu z dance’ową linią melodyczną. Pokazał to wcześniej nie raz, jakże skutecznie, na przykład w “Where did you go?”

W “Whistle” poszedł jeszcze dalej upraszczając melodię. Do tego jeszcze gwizdanie i miły wokal Culum Scotta. Pewnie było by to za słodkie jak w wieku znanych wcześniej przypadkach gdyby nie ta umiejętność JJ.

Jak mówi:

  • ?Whistle? to dopiero początek pracowitego 2023 roku. Cieszę się, że mogę rozpocząć go współpracą z Calumem. Jego niepowtarzalny wokal wnosi do tej piosenki sporo klasy i emocji…
  • Moja nowa muzyka pozwala mi zagłębić się w czasy mojej młodości. Staram się umieścić w niej więcej siebie, swojego życia i inspiracji. To dlatego wiele z tych piosenek brzmi nostalgicznie i zawiera tyle wizualnych nawiązań do mojego życia….
  • Teledysk do ?Whistle? nagraliśmy na przykład w lokalnych autobusach 176 i 363. Jeździłem nimi prawie codziennie na zajęcia muzyczne i na zakupy z mamą. Użycie tych tras pozwala mi pokazać własną wersję Londynu, na przykład jego wielokulturowość, która wpłynęła na to, kim jestem dziś jako artysta. Ten mały chłopiec, którego widzicie w teledysku, to ja.

Jax Jones wsparł niedawno kampanię Księżnej Kate, ponieważ celem inicjatywy “haping Us” jest podniesienie świadomości na temat wyjątkowego znaczenia rozwoju człowieka we wczesnym dzieciństwie.

Calum Scott może pochwalić się ponad 7,5 miliardami streamów w serwisach cyfrowych. Debiutancki album ?Only Human? osiagnął status złotej lub platynowej płyty w 21 krajach. Na krążek trafił przełomowy hit ?You Are The Reason?.

Przez ostatnie lata Calum regularnie pojawiał się w najważniejszych programach telewizyjnych czy serialach.

2022 był też rokiem sukcesów Caluma Scotta, bo jego drugi album ?Bridges? zawierał hity ?Heaven?, ?Biblical?, ?Rise? i ?If You Ever Change Your Mind?. Wspólny utwór z Lost Frequencies ?Where Are You Now? zdobył ponad miliard streamów i liczne certyfikaty, w tym złoto w USA i platynę w Wielkiej Brytanii.

Był w Polsce na koncercie. 10 września ub. roku zagrał w warszawskiej Stodole.

 

 

Exit mobile version